23 Nisan Bitcoin (BTC) İçin Kritik Gün! Fiyat Etkilenecek!

0 289

Bitcoin (BTC) 55 bin dolar’ın altında hala bir konsolidasyon aşamasında. Lider kripto para birimi, 18 Nisan’da 51 bin dolara düşmesinden üç ay önce yüzde 74’lük bir büyüme yaşamıştı. Bitcoin, Coinbase’in Nasdaq’ta  listelemesinin yarattığı heyecanın ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolar’a ulaşmıştı. Bununla birlikte, BTC opsiyon sözleşmesi 23 Nisan Cuma günü sona erdiğinden, boğalar 60 bin dolar’ın üzerindeki zemini geri kazanmaya odaklanırken, fiyat kayıplara karşı savunmasız kalmaya devam ediyor.

Bitcoin Opsiyonlarının Sona Ermesi Fiyatı Belirleyebilir

Yaklaşık 27.320 Bitcoin sözleşmesinin süresi 23 Nisan’da sona erecek ve toplam değeri yaklaşık 1.5 milyar dolar olacak. Şu anda, ayılar ve boğalar, esas olarak açık pozisyonun ortalama yüzde 45’ini oluşturan alım (satın alma) opsiyonları nedeniyle dengeli görünüyor.

Sözleşmelerin bir kısmını (19.930 BTC) düşüşe karşı nötr seçeneklerin oluşturduğunu unutmamak gerekir. Şu anda açık pozisyon 1,13 milyar dolar ve bu da ayılara 450 milyon dolar’lık bir avantaj sağlar. 65 bin dolar seviyesinde meydana gelen son düşüş, boğaların çoğunu tasfiye etti ve 58 bin dolar’ın altında sadece 3 bin BTC opsiyonu bıraktı.

Fiyat Analizi

Aşağıdaki dört saatlik grafik, kısa vadeli simetrik üçgenin sınırları içinde Bitcoin işlemini gösteriyor. Bu modelin özel bir düşüş veya yükseliş eğilimi yoktur, bu da ikilemi daha da güçlendirir. Üçgenin üst trend çizgisinin üzerinde bir kırılma, Bitcoin’i muhtemelen tekrar 60 bin dolar’a taşıyabilir.

Bununla birlikte, 56 bin dolarlık destek seviyesi tutulmazsa ve BTC 55 bin dolar’a doğru değer kaybetmeye başlarsa, düşüşlerin 50 bin dolar seviyesine inmesi muhtemeldir. Satış opsiyonlarından gelen düşüş girdisinin, Bitcoin’i 50 bin dolar’ın altına sığınmaya zorlayacak şekilde genel bir baskı yaratacağını unutmamak gerek.

BTC fiyatı: 54.646 dolar

Eğilim: Ayı

Oynaklık: Yüksek

Destek: 55 bin ve 52.500 dolar

Direnç: 57.500  ve 60 bin dolar

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku