Kripto paralar bu yıl yüzde 1000 in üzerinde büyüyebilir

0 2

Kripto para birimleri bu yıl çoğunlukla iyi performans göstererek çoğu geleneksel finansal varlığı geride bırakmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl piyasa değeri en büyük ilk 10 kripto para biriminin 6’sı değer kazandı. Bitcoin (BTC) bir yıllık dönemde yüzde 77nin üzerinde Ethereum (ETH) yüzde 27nin üzerinde arttı.

İşte geçmişteki fiyat hareketlerine istinaden 2020de yüzde 1000den fazla bir büyüme göreceği tahmin edilen kripto para birimlerinden bazıları:

Matic (MATIC)

Matic 2019da yüzde 285 değer kazanan bir altcoin. Geçen sene en hızlı yükselişini Mayıs’ta yaşayan Matic yüzde 1233 sıçradıktan sonra aynı ayda yüzde 52 düştü.

Benzersiz bir blok zinciri projesi olan Matic dapp geliştirme ve devreye alma için platform haline gelmeyi amaçlıyor. Binance CEOsu Changpeng Zhao da Maticin en iyi savunucularından biri olarak öne çıkıyor.

Chainlink (LINK)

Chainlink 2019’da 6 ayda yüzde 1000den fazla artış kaydederek fiyat performansı açısından diğer birçok kripto para birimini geride bırakmayı başardı.

Chainlink akıllı sözleşmelerin gerçek dünyadaki verilerle kullanımını sağlamak için tasarlanmış merkezi olmayan bir platform. 

Chainlink; Google SWIFT Binance Oracle ve Aelf  dahil olmak üzere teknoloji endüstrisinden birçok şirketle ortaklık kurdu. Web3 / Polkadot Hedera MarketProtocol gibi çeşitli blok zincir projeleri LINK teknolojisini akıllı sözleşmelere entegre etmek için işbirliği yaptı. Daha fazla insan Chainlink kullandıkça kripto paranın fiyatı daha da yükseliyor.

Chainlink 2019’daki performansını göstermeye devam ederse; Bitcoin Ethereum ve Ripple ile birlikte piyasa değeriyle ilk 10’un bir parçası olabilir.
Binance Para (BNB)

Binance ekosisteminin parası bu yıl yüzde 122 büyüdü. BNB başlangıçta ücret ödemek ve kullanıcılara indirim yapmak için sonrasında da yatırımcıların IEOlarda ve DEXte yer almasını sağlamak için kullanıldı. BNB bugüne kadar karlı olan birkaç kripto para biriminden biri.

Ethereum (ETH)

Ethereum ICOlar akıllı sözleşmeler ve Dapp için en iyi platform olarak biliniyor. Ağ bu yıl PoWdan PoSa geçerek önemli bir değişiklik yaşayacak. 
Bu yılın başından bu yana Ethereum yüzde 106lık bir artış gördü ve sadece iki ay içinde 130 dolardan 268 dolara çıktı.

Changpeng Zhao bu yıl dünya çapında birçok hükümetin blok zincir denemeleri yapacağını ve hatta kendi dijital paralarını piyasaya süreceklerini bunun da kripto varlıkların benimsenmesini daha da artıracağı konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku