‘Cuma al, pazartesi sat’ ne kadar doğru?

0 0

2 yıllık Bitcoin alım ve satım verilerini analiz eden kapsamlı bir çalışmada alım ve satım işlemlerinde  haftanın en iyi gününü bulmak için haftalık ortalama piyasa döngüsü incelendi.

BULGULAR

Longhash’ın CryptoDataDownload tarafından sağlanan veriler üzerindeki çalışmasında Bitcoin saatlik fiyat hareketleri ve işlem hacmi ile ilgili çok ilginç kalıplar göze çarptı.

Çalışmanın metodolojisi haftanın her saatinde açılış kapanış en yüksek ve en düşük fiyatlar için bir ortalama bulmaktı. Araştırmacılar bunu iki yıl boyunca yaptı.

Araştırmacılar Bitcoin için ortalama en düşük fiyatın Cuma günleri 06:00 UTC (eş güdümlü evrensel zaman) saatinde olduğunu buldu. 

Araştırmacılar ayrıca Pazartesi ve Salı günleri UTC gece yarısı civarında Bitcoin fiyatının; ortalama olarak; Cuma günlerine göre ortalama 170 dolar daha yüksek olduğunu buldu.

BTC piyasası çok değişken ve her zaman genel ortalamaya uymayabilir bu nedenle bu bulguların bir yatırım tavsiyesi değil sadece pazar analizi olduğunu vurgulayalım.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku