Bitcoin dostu Lummis, ABD Senatosunda bir sandalye kazandı

0 0

Eski Cumhuriyetçi kongre üyesi ve Bitcoin dostu Cynthia Lummis Demokrat rakip Merav Ben-Davide karşı ABD Senatosunda bir sandalye kazandı.

Fortuneun 4 Kasım tarihli bir raporuna göre Lummis kripto para birimini damadı Will Coleun bir ipucu sayesinde 2013 yılında ilk kez satın alan Bitcoinin (BTC) erken benimseyenlerindendi. Cole Aralık 2019dan bu yana blockchain finansal hizmetler firması Unchained Capitalde Baş Ürün Sorumlusu olarak görev yapıyor.

Finans firması Avantinin kurucusu ve CEOsu Caitlin Long “Cynthia Bitcoinin arkasındaki felsefeye inanıyor sadece yeni bir varlık sınıfı olduğuna değil” dedi. Daha sonra Lummisin Bitcoini “federal tecavüze karşı” savunmak istediğini tweetledi.

Ben-Davidi yüzde 731 oyla mağlup eden Lummis kripto dostu kurumları çok kabul eden bir devlet üzerinden milletvekili olarak hareket edecek.

San Francisco merkezli kripto borsası Kraken Wyoming’in Eyalet Bankacılık Kurulu aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde banka olarak çalışmak üzere bir tüzük alan ilk kripto para birimi şirketi oldu. Geçen hafta Avanti aynı yönetim kurulunun Avanti Bank & Trust adı altında kripto dostu bir banka başlatmak için oybirliğiyle onay verdiğini duyurdu.

Daha fazla fırsat sağlayacak

Wyoming Üniversitesi 2 Kasımda üniversite öğrencilerine kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi üzerinde çalışma konusunda daha fazla fırsat sağlayacak bir Blockchain ve Dijital İnovasyon Merkezi açacağını duyurdu.

Cumhuriyetçi senatörün BTC holdingleri onu ABD Kongresinde kripto para birimine sahip birkaç temsilciden biri yapıyor. Florida kongre üyesi Darren Soto gibi bazı temsilciler şahsen kripto katkılarını kabul ederken Dijital Ticaret Odası Siyasi Eylem Komitesi kripto bilincini geliştirme çabalarının bir parçası olarak her kongre üyesi için kampanyalara 50 $ BTC bağışlamak için Ekim ayında bir girişim başlattı.

Lummis 2009dan 2017ye kadar Wyoming eyaletinin tek kongre bölgesinin temsilcisi olarak görev yaptı. Giden Cumhuriyetçi senatör Mike Enzinin yerini alacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku