Kripto para yatırımcıları 2018 deki korkuyu yeniden yaşıyor

0 0

Kripto para yatırımcıları Bitcoinin fiyatının 3 bin 100 dolar seviyelerine düştüğü Aralık 2018de görülen korkuyu yeniden yaşıyor.

BİTCOİN’DE GÖZLER BU SEVİYEDE… TIKLAYIN

Veri platformu Alternative.me tarafından geliştirilen Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksine göre kripto para piyasası hissi haftalardır “aşırı korku” durumundan çıkamadı.

Endeks seviyesi Bitcoinin 3 bin 700 dolara düştüğü 12 Martta “14” olarak kaydedildi 14 Martta 8e düştü. Bu yer en son Ağustos 2019da ve Aralık 2018de görüldü.

Endeks Aralık ayında Bitcoin fiyatının 3 bin dolar seviyesinde seyrettiği gibi birkaç hafta boyunca “aşırı korku” seviyelerinde kaldı.

Alternative.me endeksin “aşırı korku” durumunda olduğunu belirtmek bir satın alma fırsatı işareti olabilir. Aksine “açgözlülük” duygusu yakında bir düzeltmenin gerçekleşebileceği anlamına gelir. Endeks hesaplanırken aşağıdaki faktörler dikkate alınır:

Oynaklık (Yüzde 25 ağırlık) Piyasa Momentumu / Hacim (Yüzde  25 ağırlık) Sosyal Medya (Yüzde  15 ağırlık) Araştırma (Yüzde  15 ağırlık) Hakimiyet (Yüzde  10 ağırlık ) Trendler (Yüzde  10 ağırlık).

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku