Huobi, Türk kullanıcılarına vadeli işlemleri ve kaldıraçlı işlemleri kapatıyor

0 0

Kripto para borsası Huobi Türk kullanıcılarının vadeli işlemlere ve kaldıraçlı işlemlere erişmesini durdurmaya karar verdiklerini açıkladı.

BİNANCE COİNMARKETCAPİ SATIN ALIYOR… TIKLAYIN

Yapılan açıklamada kararın yerel yasa ve yönetmeliklere uygunluk kapsamında verildiği belirtildi.

Açıklamada şöyle dedi:

“Huoban Technology Inc.in Türkiyede kurduğu gerçek önemi anlamak için 2019 yılında kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini Türkiyede veriyoruz. Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve yönetmeliklerine de büyük hassasiyet gösteriyoruz. Huobi Globalde kullandığınız Futures ve Kaldıraçlı İşlemler (Marjin) ürünlerimiz kripto varlıkları üzerinden işlem gören türev yatırım ürünleridir. Ülkemizde türev yatırım araçlarına ilişkin düzenlemeler Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılmış olup mevzuatta kripto bazlı işlemlere ilişkin belirsizlikler bulunmaktadır. Bu nedenle gerekli düzenlemeler yapılana kadar ülkemizdeki kullanıcılarımızın erişimini durduracağımızı paylaşmak istiyoruz.”

Mevcut kullanıcıların Huobi Global web sitesinden 2 Nisan 2020ye kadar ve mobil uygulama aracılığıyla 10 Nisan 2020ye kadar işlem yapmaya devam edebilecekleri belirtiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku