“Kripto para, yaptırımlarla mücadelede rol oynayacak”

Abone Ol
“Kripto para, yaptırımlarla mücadelede rol oynayacak”
Onur Altan Tan
 • 30 Eylül 2020
 • Yazar:

  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD'nin yaptırımlarının etkisinin üstesinden gelmesine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir yasa tasarısını sundu.

  Tasarının bir parçası olarak Venezuela, hem iç hem de dış ticarette çeşitli kripto para birimlerini kullanma olasılığını inceleyecek. Maduro, yeni yaptırım karşıtı tasarının Venezuela'nın petrole sabitlenmiş kripto para birimi Petro gibi hem özel hem de devlet destekli kripto girişimlerini içerdiğini iddia etti ve “Yaptırım karşıtı yasa tasarısı, Petro ve diğer kripto para birimlerinin iç ve dış ticarette kullanımına yeni bir güç kazandıran ilk yanıt. Böylece dünyanın, devletin ve özelin tüm kripto para birimleri kullanılacak. Bu, geliştirme aşamasında olan önemli bir proje" dedi…

  Cointelegraph'ta yer alan habere göre, yeni yasa tasarısı şu anda Venezuela’nın yasama organı Ulusal Kurucu Meclis tarafından gözden geçiriliyor.

  Son haberler, görünüşe göre Venezuela'nın kripto ilgisinin, ABD yaptırımlarından kaçmak için önemli bir araç olarak konumlandırılan ülkenin ulusal kripto para birimi Petro ile sınırlı olmadığını gösteriyor.

  Maduro'nun yeni iddiaları, Venezuela hükümetinin Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin madenciliği için resmi bir düzenleyici çerçeve yayınlamasından kısa bir süre sonra geldi.

  23 Eylül'de, Venezuela'nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal Müfettişi, madenciler için sözde “ulusal madencilik havuzuna” katılma zorunluluğu gibi belirli gereksinimleri özetleyen tüm kripto madenciliği faaliyetlerini düzenlemek için ilk kararı yayınladı.

  Daha önce bildirdiği gibi, Maduro hiçbir kriptoyu desteklemiyordu.

  2019'un sonlarında Maduro, ülkedeki emeklilere ve emeklilere Noel ikramiyelerinin Petro'da ödeneceğini duyurdu. Venezuela hükümetinin 2018'in sonlarında emeklilerin aylık ikramiyesini Petro'ya çevirdiği bildirildi.

  Resmi olarak Şubat 2018'de piyasaya sürülen Petro, dünyanın ilk ulusal petrol-fırınlı kripto para birimi oldu. Madeni para, yabancı yatırımı çekmek ve ABD hükümetinin yaptırımlarından kaçınmak için tasarlandı. Bununla birlikte, token Venezuela dışında herhangi bir yerden satın alınamıyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Venezuela devlet başkanı ile ilgili her şey

  “Kripto para, yaptırımlarla mücadelede rol oynayacak”

  “Kripto para, yaptırımlarla mücadelede rol oynayacak”

  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD'nin yaptırımlarının etkisinin üstesinden gelmesine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir yasa tasarısını sundu. Tasarının bir parçası ola...

  • 30 Eylül 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.