Kripto para topluluğu bu şok haberle çalkalanıyor… Hesaplar çalındı

0 2

Piyasanın en önemli kripto para borsalarından olan Binance’ın twitter hesabı ele geçirildi… Hesabın ele geçirilmesinin ardından takipçilere sahte “hediye Bitcoin” kampanyasına yönlendirildiği bir link paylaşıldı.

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao kendi kişisel hesabından tüm takipçilerine bu konuda bir uyarda bulunda ve burada paylaşılan hiçbir linki tıklamamaya çağırdı.

Kısa bir süre sonra

Ancak olay Binance’in hesabı ile sınırlı kalmadı. Binance’ten sonra CEO Changpeng Zhao’nun hesabı da ele geçirildi. Aynı şekilde Zhao’nun hesabından da sahte kampanyaya yönlendirme yapıldı.

Gemini de nasibini aldı

Ancak hackerların saldırıları bununla da bitmedi… Hackerler aynı Binance’te olduğu gibi Gemini’nin resmi hesabına da erişim sağladı. Yine diğer saldırılarda olduğu gibi bu Gemini’nin hesabından da yatırımcıların Bitcoin’lerini çalmayı hedefleyen bir siteye link verilerek yönlendirildi.

Sıra KuCoin’de

Hacker’ların bu saldırılarının bu iki borsa ile sınırlı kalacağını düşünenler yanıldı. Zira bir süre sonra bir başka önde gelen kripto para borsası KuCoin’in hesabına da yetkisiz erişim sağlandı. Daha sonra tüm bunlara kripto para alanındaki en büyük medya organı CoinDesk Litecoin’in kurucusu Charlie Lee Tron’un kurucusu Justin Sun Tron’un resmi hesabı Ripple Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’e ait Cash App de eklendi.

Elon Muskın hesabı da hedefte

Tesla’nın CEO’su ünlü girişimci Elon Musk’ın twitter hesabı da hackerlardan nasibini aldı. Hatta Musk’ın hesabından paylaşılan ve insanların hediye alabilmeleri için Bitcoin göndermelerinin istendiği Bitcoin adresine dakikalar içinde 4.18 Bitcoin gönderildi. Kandırılarak gönderilen Bitcoinlerin toplam değeri ise şu anki fiyatla 38 bin 500 dolar ediyor.

Twitter’dan açıklama geldi

Bu şok saldırıların ardından Twitter’dan bir açıklama geldi. Twitter Support hesabından paylaşılan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Olayın farkındayız. Soruşturuyor ve sorunu düzeltmek için adımlar atıyoruz. Kısa sürede yeni bir açıklama yapacağız.”

Bu arada Eski ABD başkanı Barack Obama ABD başkan adayı Joe Biden Mike Bloomberg gibi siyasetçilerin yanı sıra Apple Uber ve Bill Gates’in hesapları da saldırıya uğradı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku