Bitcoin 9 bin 200 dolar civarında takıldı kaldı… Gözler ‘altcoin’lerde

0 0

Wall Street bir koronavirüs aşısı haberi daha çıktıktan sonra kazanıyor. Çoğu altcoin de yükseliyor. Bitcoin ise 9.200 dolar civarında işlem gördüğü için durgun seyrediyor.

En önemli ABD endeksleri% 1-2 kazançlar pazarlarken ilk ayrıştırma işaretleri dünkü ticaret seansı sırasında belirginleşti Bitcoin ise takip etmeyi reddetti ve 9100 $ – 9300 $ aralığında kaldı.

Öte yandan altcoin pazarı birçok çift haneli fiyat artışı görüyor ve BTCnin hakimiyetini% 623e düşürdü.

Aşı haberi borsayı canlandırdı

Borsadaki ilk gerilemelere rağmen ABD merkezli üç büyük endeks dünkü ticaret seansını yeşil olarak kapattı. S&P% 1.34 arttı ve 3.200e dokunuyor Nasdaq değerini% 1 artırarak 10.488e çıkardı ve Dow% 2nin üzerinde en önemli kazancı 26.642ye yükseldi.

Kapanış çanından sonra vadeli işlem sözleşmelerinde tırmanış devam etti. Reaksiyon ABD biyoteknoloji şirketi Modernanın erken denemeler sırasında tüm hastalarda antikor üreten bir koronavirüs aşısı geliştirdiğini söyledikten sonra geldi.

Sonuç olarak Dow Jones vadeli işlemleri 265 puan arttı ve S&P 500 ve Nasdaq 100ün vadeli işlemleri yukarı yönlü hareketi izledi. Jefferiesin genel müdürü Michael Yeea göre en son aşıdan gelen iyimserlik borsalarda daha fazla fiyat artışına neden olmalı.

BTC ayrılışları mı?

Bitcoin son zamanlarda borsa endeksleri ile benzer fiyat hareketleri izleyerek korelasyon seviyelerini artırdı. Bununla birlikte yukarıda belirtilen endeksler dünkü ticaret seansını yeşil olarak kapatırken Bitcoin’in 24 saatlik fiyat gelişimi biraz farklıydı.

Sadece BTC kayda değer bir kazanç değil aynı zamanda reddedildiği 9.280 $ a geri dönmeden önce kısa bir süre 9100 $ ın altına düştü. Bu yazı yazılırken Bitcoin kendini 9.240 dolar olarak buluyor. Son zamanlarda yaşanan bu oynaklık ve Bollinger bant genişliğinin Kasım 2018den bu yana en düşük değerine daralmış olması toplumu bir BTC kazasının hemen köşede olduğu konusunda korkutuyor.

Gerçekten bir düşüş olursa birincil kripto para birimi destek olarak hizmet etmek için 9.000 $ dan psikolojik çizgiye güvenebilir ardından 8600 $ ve 8400 $ gelir. Alternatif olarak Bitcoin nemesis direncini 9.300 $ a çıkarırsa bir sonraki olanlar 9.600 $ ve 9.800 $ dır.

Altcoinler uyumuyor

Altcoin piyasası son zamanlarda fiyat hareketleri açısından hayal kırıklığına uğratmadı ve Chainlink en önemli temsilciler arasında yer aldı. İki gün önce LINK ATHsine 848 $ dan ulaştı dün 7 $ a doğru yoğun bir şekilde geri çekildi ancak yükseliş dalgalanmaları bugün devam etti. Varlık% 13 arttı ve yine 8 dolar civarında işlem görüyor.

Bununla birlikte diğer alternatif paralar bugün daha etkileyici kazançlar kaydetmektedir. Kraken yarın listeleyeceği haberinden sonra Kava% 23 ile 2.05 $ arasında bir artışla zirvede.

Ontology dün Googleın bir ortağı olduğunu açıkladı ve yerel kripto para birimi ONT bugün etkilerini% 14 artışla hissediyor. Waves ve Synthetix Ağı da benzer kazanımlara işaret ediyor.

Çoğu altcoin arasındaki bu büyük fiyat sıçramaları Bitcoinin pazar üzerindeki hakimiyetini azalttı. Metrik haftalardır istikrarlı bir şekilde düşüyor ve CoinMarketCape göre şimdi% 623e düştü. Bu bir yıldan uzun süredir en düşük puan.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku