Kripto Para Şirketleri Güney Afrika’yı Terk Ediyor

0 39

2020’de dünyanın en büyük kripto dolandırıcılığı olan MTI nedeniyle, Güney Afrika’daki kripto para dolandırıcılığının, düzenleyicileri, sıkı tedbirler almaya zorladığı bildirildi. Bununla birlikte, bu durumun yol açtığı dezavantajlardan biri, çok iyi kripto para şirketlerinin başka yerlerde güvenli sığınaklar bulmak için ülke dışına çıkması.

Güney Afrika’nın gelişen kripto para borsaları, şimdi diğer kripto dostu ülkelere ve Singapur gibi finans merkezlerine taşınıyor. Ayrıca, İngiltere hükümetinin dijital para birimlerini benimsemek için son zamanlarda oluşturduğu olumlu izlenim, kripto şirketlerini Avrupa ülkesine çekiyor.

Bloomberg’in bildirdiği gibi, yüksek düzenleyici gözetimin baskısı, kripto para borsalarını yurtdışına taşımaya zorladı. Güney Afrika’nın en büyük kripto para işlem platformu Luno, Londra’ya taşındı.

Dijital para paketleri sunma konusunda uzmanlaşmış Cape Town merkezli Revix, merkez ofisini İngiltere’ye kaydırıyor. Revix CEO’su Sean Sanders, Bloomberg ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

”Güney Afrika’daki yetkililer, “sektördeki düzenleme açısından inanılmaz derecede yavaş davrandılar ve bu da işletmelerin uluslararası güvenli limanlara taşınmalarına yol açıyor. Düzenlenmemiş bir ortamda, bir müşteri platformumuza şüpheyle gelir ve haklı olarak öyle. Güney Afrika, bu alandaki bazı daha gelişmiş piyasa öncüleri ve yenilikçilerinin tersine gidiyor. ”

Güney Afrika İçin Çözüm Ne?  

Kripto endüstrisi için olumsuz bir olay olan Mirror Trading Investments (MIT), Chainalysis tarafından bildirildiği üzere 2020’nin en büyük kripto dolandırıcılığı oldu. Bu dolandırıcılık olayı, yatırımcıların yaklaşık 1.2 milyar dolarını yok etti. Digital Currency Index CEO’su Earle Loxton şunları söyledi:

“Güney Afrika’nın üzücü bir piramit ve saadet zinciri geçmişi var ve bunun için bariz yeni format kriptoydu. Dürüst operatörler, özellikle kurumsal düzeyde müşterilerinin güvenle yatırım yapmasını mümkün kıldığı için düzenlemeyi memnuniyetle karşılayacaklar.”

Bu noktada düzenleyiciler için en önemli öncelik, yatırımcılara en yüksek güvenliği sunmak gibi görünüyor. Yatırımcılar için biraz sinir bozucu olsa da, iyi olan şey, sektörün ve düzenleyicilerin teklifler üzerinde birlikte çalışmasıdır.

Güney Afrika’daki en iyi bankalar bile kripto para varlıkları için çerçeve geliştirmek amacıyla düzenleyici çabaları desteklediler. Ancak kripto düzenlemelerindeki belirsizlik, borsaları ve yatırımcıları tedirgin ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku