ABD Açık Artırma İle Bitcoin (BTC) Satışı Gerçekleştirecek

0 89

ABD Genel Hizmetler İdaresi (GSA), devlete ait olan ve ihtiyaç fazlası ürünlerin açık artırma ile satışından sorumlu. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan yeni bir açık artırmada, Dodge, Chevy, Ford gibi araçların yanında 0.7501 Bitcoin’de (BTC) açık artırma ile satışa çıkacak ürünler arasında yer alıyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan haberde, ABD’nin satışa çıkan bu BTC’yi hangi yollardan elde ettiği ya da neden satışa çıkardığı henüz belli değil çünkü ABD genel olarak illegal faaliyet gösteren kişilerden elde ettiği Bitcoin ya da diğer kripto paraları aracı kurumlar kullanarak satışını gerçekleştirmeyi tercih ediyordu.

GSA’nın resmi internet sitesinde paylaşılan bilgilere göre satışa çıkacak Bitcoin için belirlenen başlangıç fiyatı 25 bin dolar. Atlanta şehrinde başlayacak olan açık artırma 15 Mart tarihinde başlayacak ve 48 saat süresince, tekliflere açık olacak.

2014 yılında ABD, yasa dışı faaliyetlerin sürdürüldüğü dark web silk Road’dan 30 bin BTC ele geçirmiş ve açık artırma ile satışa çıkarılmıştı. Satışa çıkan bu BTC’lerin tamamını ise Amerikalı risk sermaye yatırımcısı Tim Draper satın almıştı. Son olarak yine Silk Road üzerinden 70 bin BTC ele geçiren ABD, henüz bu Bitcoin’lerin satışı için herhangi bir adım atmadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku