Bloomberg Raporu: Kripto Para Sektörünün En Zengin İsmi Bunun İçin Milyarlarca dolar Harcadı!

146

8,7 milyar dolar net değeri ile Forbes 400’ün zirvesinde yer alan ve kripto para sektörünün en zengini olan Sam Bankman-Fried, yakın tarihli bir Bloomberg röportajında milyarlarca Tether (USDT) satın aldığını açıkladı. Bloomberg ile konuşan diğer kripto trader’ları, Tether’ı aracı bir para birimi olarak kullanmayı etkin bir endüstri standardı olarak nitelendiriyor.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, milyarlarca Tether aldığını açıkladı

Haziran ayında Miami’de düzenlenen bir Bitcoin konferansında Bloomberg ile yapılan röportajda dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, dolara sabitlenmiş stabilecoin’lerin en büyüğü olan Tether (USDT) ile işlem yapmanın dolar kullanmaya göre önemli bir avantajı olduğunu ifade etti. Kripto para sektörünün en zengin kişisi olan Sam Bankman-Fried, bu konuda şu yorumu yapıyor:

Bir kripto şirketiyseniz, bankalar sizinle çalışmaktan çekiniyor.

Bankman-Fried’in de belirttiği gibi, Tether’in kripto borsaları için en büyük avantajı, kullanım kolaylığı olarak nitelendiriliyor. Kripto para birimlerini dolara dönüştürmek yerine, kara para aklamayı kolaylaştırmaktan çekinen bankalarda Tether gibi bir stablecoin’e sahip olmak, prensipte aynı değeri korurken kriptoya geri dönmeyi kolaylaştırıyor.

Diğer kripto para trader’ları stablecoin hakkında bazı komplo teorilerine inanıyor

Bloomberg ile konuşan diğer trader’lar, stablecoin’in gerçekten dolar tarafından desteklenip desteklenmediği konusundaki derin çekincelere rağmen, Tether’ı aracı bir para birimi olarak kullanmayı etkin bir endüstri standardı olarak nitelendiriyor. Bu Tether kullanıcılarının bazıları bu stablecoin’in, kara parayı ifade eden bir CIA gizli diplomasi dili veya suçluları takip etmek için bir hükümet planı olduğu gibi komplo teorileri bile barındırıyor.

ABD Adalet Bakanlığı, Tether yöneticilerine karşı geçmiş davranışları nedeniyle bir banka sahtekarlığı soruşturması yürütürken ve USDT hakkındaki incelemeler arttıkça, Bankman-Fried, Tether’i FTX’te listelemeye devam etti. Bankman-Fried ağustos ayında, borsasının stablecoin’e farklı davranmayacağını söyledi. FTX CEO’su CNBC’ye verdiği demeçte ise şu ifadeleri kullanıyor:

Tether, diğer tüm kripto para birimleri gibi FTX’te olabilen bir kriptodur. FTX’te tam olarak bir dolar olarak değerlendirilmez. Serbest yüzen bir kriptodur. USD sepetimizin çok önemli bir parçası değil, bu da borsanın bunu mutlaka ABD doları ile bire bir olarak ele almadığı anlamına geliyor. Bu, pazarın ve kullanıcıların belirlemesi içindir.

Bu CNBC röportajının ardından, 29 yaşındaki kripto para borsası CEO’su ve milyarder, medyanın Tether (USDT)’in yasal sorunlarına odaklanmasıyla ilgili bazı hayal kırıklıklarını dile getirdi. Bankman-Fried bu konuda Twitter’da şunları ifade ediyor:

Röportajın sadece yüzde 20’si USDT ile ilgiliydi, bunu bir kazanç olarak kabul edeceğim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Businessinsider.com.au/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku