Kripto Para Sektöründe Kaçınılması Gereken 6 Yatırım Hatası!

0 177

Kripto para analisti ve YouTuber Lark Davis, dijital varlık sektöründeki trader’ların boğa piyasasının ortasında büyük kazançlar elde etmelerini engelleyen ve sıklıkla yaptıkları altı hatayı masaya yatırdı.

Yayınladığı yeni bir videoda Davis, 242 bin takipçisine kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmanın felakete davetiye çıkaracağını söyledi.

Analist’e göre, ”Kira paranızla kaldıraçlı işlem gibi çılgınca bir hareket yapıyorsanız, yanlış yol ve sektördesiniz”

Davis ayrıca başarılı tüccarları diğerlerinden ayırdığını söylediği bir başka yaygın hatayı da dile getirdi.

“İkinci yaygın hata, sermayenizi korumanın bu oyunda en önemli kural olduğunu anlamamaktır. Aslında, çoğu başarılı yatırımcı sonunda tek bir konuda gerçekten iyidirler: Risk yönetimi.”

Uygun pozisyon boyutunun olmaması, kripto para yatırımcılarının listesindeki üçüncü hatadır. Davis, trader’lara sahip oldukları farklı stake’lerde tahsislerini sınırlamalarını tavsiye ediyor.

“Üçüncü hata, riske göre pozisyon büyüklüğünü korumamaktır … Yüksek riskli altcoinler, token satışları. Bunlar  token başına portföyünüzün yüzde 1 ila yüzde 3’ünden fazla olmamalıdır. Pozisyon büyüklüğünü düşük tutarsanız, portföyünüzün yalnızca küçük bir yüzdesini kaybedersiniz. Muhtemelen portföyünüzde yüzde 1 veya yüzde 2’lik bir kayıpla başa çıkabilirsiniz. ”

Yatırımlarınızı Sadece Kripto Paralar ile Sınırlamayın

Dördüncü hata, trader’ların kendi araştırmalarını yapmadan kripto paralara yatırım yapma eğilimidir.

“Pek çok insan rastgele bir şekilde, bir etkileyicinin ondan bahsetmesi veya buna benzer bir şey yüzünden FOMO etkisiyle kripto para satın alıyor… O kripto paranın veya tokenın gerçekte ne olduğunu, altyapısını ve sistemini anlamanız gerekiyor. Neden buna yatırım yaptınız, bu kripto para birimine yatırım yapıp elinizde tutmanın asıl nedeni nedir gibi soruları cevaplamanız gerek? ”

YouTuber, beşinci hatanın ”çok erken satma” olduğunu söyledi.

“Tüm kripto paralarınızı tek seferde satmak yerine, fiyat yükseldikçe küçük miktarlar alın. Bu sermayenizi geri almanıza, sermayenizi korumanıza, portföyünüzü dengede tutmanıza yardımcı olur ve her zaman kar elde etmenizi sağlar. ”

Analist’e göre, son hata, sadece kripto para birimlerine yatırım yapmaktır.

“Gerçekten dengeli bir risk yönetimi istiyorsanız, yatırımlarınızı dağıtın çünkü tüm kripto para birimi piyasası gerçekten büyük bir risk ve oynaklıkla hareket ediyor Bitcoin döküldüğünde, her şey dökülüyor.  Genel portföy riskinizi azaltmak istiyorsanız, kripto para birimi dışındaki varlıklara da yatırım yapın. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku