Kripto para sahiplerinin yüzde 89’unu endişelendiren şey ne?

0 1

Y Kuşağı beklenmedik bir şekilde ölmeleri durumunda dijital varlıkları için bir plana sahip olma olasılığı en az olan kripto yatırımcıları olabilir.

Çoğu genç kripto para sahibinin ölüm halinde dijital varlıklarının kime miras kalacağına dair herhangi bir planı yoktur.

Kremasyon Enstitüsü tarafından Ekim 2019 ve Haziran 2020 arasında 1.150 katılımcı arasında yapılan bir ankete göre kripto sahiplerinin çoğunluğu öldükten sonra varlıklarının heba olmasından (mirasçılarına aktarılamamasından) endişe duyuyor. Ancak bu endişeye rağmen büyük bir kısmı vasiyetname hazırlamaktan veya bir emanet hesabına sahip olmaktan uzak görünüyor.

Enstitüye göre bu hazırlık eksikliği kripto varlıklarına odaklanan bu tür hizmetlerin eksikliğinden ve hükümet düzenlemelerinin eksikliğinden kaynaklanıyor.

Çalışma yatırımcıların yüzde 89unun kripto varlıklarının ölümlerinden sonra ailelerine veya arkadaşlarına aktarılıp aktarılmayacağı konusunda soru işaretleri olduğunu ve  bu konuda hiçbir endişesi olmadığını söyleyen katılımcı bulunmadığını kaydetti.

Araştırmaya göre 18-40 yaşları arasındaki genç neslin ölümleri halinde dijital varlıkları için hiç bir plan yapma olasılıkları daha fazla. Y Kuşağının sadece yüzde 65i ve Z Kuşağının yüzde 41i dijital varlıkları için bir tür talimat bıraktıklarını söyledi. Eski kuşaklar ise daha temkinli.  X Kuşağındakilerin yüzde 86sı ve İkinci Dünya Savaşı ile Soğuk Savaş arasındaki dönemde doğmuş kimselerin yüzde 94ü – ölümleri halinde kripto varlıklarının kime gideceği konusunda bir plana sahip olduklarını bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku