Ethereum kurucu ortağından ilginç ‘blockchain’ söylemi…

0 1

Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood 6 Temmuzdaki Unitize konferansında Polkadot projesinde blok zinciri yönetişimi hakkında konuştu.

Ethereum ve Parity Technologiesin kurucu ortağı Gavin Wood kripto-ekonomik sistemlerin internetin “ulus-devletleri” gibi hareket ettiğini ve yönetişimin bir tür parlamenter demokrasi olarak çalıştığını söyledi.

Wood blok zincirinin bu ulus devletler için yasa görevi gördüğünü söyledi.

Ethereum kurucu ortağı “Blok zinciri gerçekte blok zincir kurallarını geliştirmenin bir yolu olarak nasıl kullanılabileceğini gerçekten düşünmedik. Kriptoda ademi merkeziyetçilik bu kuralların bozulmasını engelliyor” değerlendirmesinde bulundu.

Wood bu “blok zinciri ulus devletlerinin” hayatta kalabilmesi için başkalarıyla etkileşim kurmaları gerektiğini ve yönetişimin anahtar olduğunu vurguladı. Wood bu tür sistemlerin uygun yönetişime ihtiyaç duyan “ekonomik ağır sikletler” olduğunu söyledi.

“Yönetişim kritik. Yönetişim temel olarak kripto-ekonomik sistem adına kripto-ekonomik sistemin iç paydaşlarının bir araya gelmesi ve piyasa değerinin ne için kullanılması gerektiğinin belirlenmesinin yoludur ” ifadelerini kullandı.

POLKADOT’UN ÖZERK YÖNETİM SİSTEMİ

Polkadot blok zinciri altyapı şirketi Parity Technologies tarafından desteklenen bir ürün. Proje doğrudan Ethereum platformuyla rekabet eden parçalanmış ve birlikte çalışabilir bir blok zinciri uygulaması olmayı hedefliyor.

Cointelegraph Polkadotun ekosistemdeki Ethereum ile ilişkili birçok önemli oyuncu ile işbirliği yaptığını bildirdi. Bunlar arasında Chainlink ve Celer Network yer alıyor. Kısa bir süre önce Gitcoin geliştiricilerin topluluk desteği ve finansman bulmasına yardımcı olmak için projeye katıldığını duyurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku