Kripto Para Piyasasının Değeri Neden Artıyor?

0 1

Piyasa Hacminin Artışında Kurumsal İlgi Etkisi

Birçok kripto para analisti kripto para piyasasındaki patlamadan tek başına BTC ve ETHnin sorumlu olmadığını savunuyor. Aslında bazıları DeFideki patlayıcı büyümenin ve kripto para piyasasına olan daha fazla kurumsal ilginin pazarın büyümesine katkıda bulunmuş olmasına bağlanabileceğini savunuyor.

Bununla birlikte kripto para piyasasının dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP genel piyasa rallisine bir istisna gibi görünüyordu. Grafiklerde kısaca yükselişe geçmesine rağmen 2020nin sonlarında SECin Ripplea karşı suçlamalarına maruz kaldı ve ardından XRP birçok tüccar ve hodler gemiyi terk etmeye başladı.

Piyasanın kripto para varlıklarının çoğunluğu haftalık yüzde 50yi aşan kazançlar kaydederken XRP sancılı bir dönem geçirdi.

Meltem Demırors: Bugün Her Şey Çok Farklı

Piyasa en son böyle bir yükselişe tanık olduğunda kümülatif piyasa değeri 829 milyar dolar rekor seviyeye yükselmişti. Piyasa sonraki iki yılın çoğunda düşüş eğilimi gösterdiği için BTCnin grafiklerde yükseldiği ve piyasanın altcoinlerinin takip ettiği yakın zamana kadar rakamlar bu seviyeye bir daha hiç dokunmadı.

Mevcut boğa koşusu başladığından beri birçok zincir üstü analist ve popüler piyasa savunucusu bugünün kripto para piyasasının 2017den çok farklı olduğunu öne sürdüler ve 2017deki ralliyi genellikle FOMO tarafından yönlendirilen bir balon olmakla nitelendirdiler.

Coinshares Strateji Direktörü olarak Meltem Demirors şunları belirtti: “Fazlasıyla şişirilmiş bir zamandı ve 2017 yılı çoğumuz için aynı şekilde geçti. Bugün ise çok farklı. Yeni sermayeler yeni isimler medya ilgisi ve istikrar. Bu döngü çok farklı çünkü anlatı Bitcoine çok odaklanıyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku