Kripto Para Piyasasının Değeri Neden Artıyor?

Abone Ol
Kripto Para Piyasasının Değeri Neden Artıyor?
Serkan Aydın
 • 07 Ocak 2021
 • Yazar:

  Piyasa Hacminin Artışında Kurumsal İlgi Etkisi

  Birçok kripto para analisti, kripto para piyasasındaki patlamadan tek başına BTC ve ETH'nin sorumlu olmadığını savunuyor. Aslında bazıları, DeFi'deki patlayıcı büyümenin ve kripto para piyasasına olan daha fazla kurumsal ilginin, pazarın büyümesine katkıda bulunmuş olmasına bağlanabileceğini savunuyor.

  Bununla birlikte, kripto para piyasasının dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, genel piyasa rallisine bir istisna gibi görünüyordu. Grafiklerde kısaca yükselişe geçmesine rağmen, 2020'nin sonlarında SEC'in Ripple'a karşı suçlamalarına maruz kaldı ve ardından XRP, birçok tüccar ve hodler gemiyi terk etmeye başladı.

  Piyasanın kripto para varlıklarının çoğunluğu haftalık yüzde 50'yi aşan kazançlar kaydederken, XRP sancılı bir dönem geçirdi.

  Meltem Demırors: Bugün Her Şey Çok Farklı

  Piyasa en son böyle bir yükselişe tanık olduğunda, kümülatif piyasa değeri 829 milyar dolar rekor seviyeye yükselmişti. Piyasa, sonraki iki yılın çoğunda düşüş eğilimi gösterdiği için, BTC'nin grafiklerde yükseldiği ve piyasanın altcoinlerinin takip ettiği yakın zamana kadar rakamlar bu seviyeye bir daha hiç dokunmadı.

  Mevcut boğa koşusu başladığından beri, birçok zincir üstü analist ve popüler piyasa savunucusu, bugünün kripto para piyasasının 2017'den çok farklı olduğunu öne sürdüler ve 2017'deki ralliyi genellikle FOMO tarafından yönlendirilen bir balon olmakla nitelendirdiler.

  Coinshares Strateji Direktörü olarak Meltem Demirors şunları belirtti: “Fazlasıyla şişirilmiş bir zamandı ve 2017 yılı çoğumuz için aynı şekilde geçti. Bugün ise çok farklı. Yeni sermayeler, yeni isimler, medya ilgisi ve istikrar. Bu döngü çok farklı çünkü anlatı Bitcoin'e çok odaklanıyor.”

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Meltem-demirörs-kripto para ile ilgili her şey

  Kripto Para Piyasasının Değeri Neden Artıyor?

  Kripto Para Piyasasının Değeri Neden Artıyor?

  Piyasa Hacminin Artışında Kurumsal İlgi Etkisi Birçok kripto para analisti, kripto para piyasasındaki patlamadan tek başına BTC ve ETH'nin sorumlu olmadığını savunuyor. Aslında bazıla...

  • 07 Ocak 2021
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.