Kripto Para Piyasasında Son Durum! Altcoin lerde Tekrardan Yükseliş Ne Zaman Başlayabilir?

0 2

Kripto para piyasasında 26 Şubat tarihi yine kırmızılar ile başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde yüzde 5 değer kaybına uğrayarak 47 bin dolar seviyesine kadar geri çekildi. En büyük altcoin konumunda bulunan Ethereumda (ETH) benzer şekilde yüzde 5 değer kaybı yaşayarak 1.500 dolar seviyesine geriledi. Kripto para piyasasının genelinde bu şekilde düşüşler devam ediyor.

Bitcoinin piyasa hakimiyetini gösteren Bitcoin Dominance ise yazım itibari ile yüzde 62.38 seviyesinde yer alıyor. Yeni bir altcoin rallisinin başlaması için birçok trader ve analist Bitcoin Dominanceın düşmesini bekliyor.

Bitcoin (BTC) Formasyonunu Bozdu

Bitcoinin 4 saatlik grafiğinde yer alan yükselen üçgen formasyonun bozulmasıyla birlikte lider kripto parada sert düşüşler yaşandı. Her zaman olduğu gibi Bitcoinde yaşanan düşüş altcoinleri de etkiledi ve kripto para piyasasında toplu bir çöküş başladı. Aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi Bitcoin için 45.000-46.000 dolar bölgesinde bir destek bulunuyor. Bu desteğin kırılması durumunda Bitcoinin 42.000 dolar seviyesinde kadar geri çekilmesi oldukça muhtemel. Son günlerde ortaya çıkan ve birçok kurumsal yatırımcının tekrardan Bitcoin aldığı haberlerine rağmen yaşanan bu düşüş kripto para piyasasında korkunun hakim olmasına sebep oluyor.

Altcoinler Tekrar Yükselişe Geçer mi?

Bitcoinde yaşanan 1000 dolarlık hareket bile altcoinleri oldukça fazla etkiliyor. Kripto para piyasasının genelinde beklenen büyük düzeltmenin ne zaman gerçekleşeceğinin bilinmemesinden dolayı Bitconin 50.000 dolar seviyesinin altına inmesi ile birlikte altcoin yatırımcısı doğrudan güvenli pozisyona geçerek varlıklarına nakite çevirmeyi tercih ediyor. Altcoinler de bir süredir kesintiler ile devam eden yükselişin sürmesi için Bitcoinin 52.000 dolar seviyesinin üzerinde bir bölgede konumlanması altcoin yatırımcısının da kendini daha güvende hissederek işlem yapmasına etki edecektir.

Kripto Para Piyasasının Son 24 Saati

Piyasa değeri bakımından en büyük 25 kripto parayı baz alarak kripto para piyasasının son 24 saatini incelediğimizde değer kazancı elde eden iki kripto para bulunuyor. Cardano (ADA) yüzde 2.45 değer kazanırken gizlilik kripto para birimi Monero (XMR) yüzde 2.34 değer kazancı elde etti.

En büyük değer kaybı ise piyasa değerine göre 19.sırada yer alan Solanoda (SOL) yaşadı. SOL son 24 saat içerisinde neredeyse yüzde 14 değer kaybederek piyasa değeri bakımından ilk 25 kripto para arasında en kötü performans gösteren kripto para oldu.

Piyasa değeri ile ilk 25 arasında yer alan kripto paraların haftalık ve 24 saatlik değişimlerini aşağıdaki tablodan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku