Kripto Para Piyasasında Kanlı Pazartesi

0 81

Kripto para piyasası açısından oldukça zor bir güne uyandık. Hemen hemen tüm kripto para birimleri kırmızıya bürünmüş durumda. 

Bitcoinin (BTC) tekrardan 50.000 dolar denemeleri şimdilik başarısız olmuş görünüyor. 49.487 dolar fiyat seviyesi ile yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirleyen lider kripto para 50.000 dolar seviyesini göremeden tekrardan düşüşe geçti ve yazım itibari ile 47.235 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC için şimdilik 46.000 dolar 45.000 dolar ve 41.000 dolar seviyeleri güçlü destekler olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoinde yaşanan düşüş ve Bitcoinin piyasa hakimiyetinin tekrardan artışa geçmesi ile birlikte altcoinlerde de düşüşler hız kazandı. 

Piyasa değeri bakımından ilk 100de yer alan kripto paralar arasında son 24 saatin en çok kaybedeni yüzde 16.38 ile Dogecoin (DOGE) oldu. Son günlerin parlayan yıldızı olan ve özellikle Tesla CEOsu Elon Muskın yaptığı açıklamalar ile gündemden düşmeyen DOGE son bir hafta içerisinde yaklaşık yüzde 25lik ciddi bir değer kaybına uğradı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davası halen belirsizliğini koruyan XRPinde benzer şekilde son günlerde yaşadığı yükseliş son 24 saat içerisinde yaşanan yüzde 10 değer kaybı ile şimdilik son buldu.

En büyük altcoin konumunda bulunan Ethereumda (ETH) bugün yaşanan düşüşten nasibini alarak tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 1.871 dolar seviyesinden düşerek yazım itibari 1.731 dolar seviyesine kadar geriledi. 

Piyasanın geri kalanı da bu ele aldığımız kripto paralar gibi ciddi bir düşüş yaşadı. Piyasaların tekrardan yeşile dönmesi için Bitcoinin bir süre daha mevcut konumunu koruyup piyasa hakimiyetini azaltması gerekiyor. Bildiğiniz üzere Bitcoin Dominanceın yükselmesi lider kripto paraya altcoinlerden nakit girişi olduğunu gösterir. Bu durum da doğal olarak altcoinlerde yaşanan düşüşü tetikler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku