Bitcoin (BTC) 50.000 Dolar Olduğunda Satoshi Nakamoto Dünyanın En Zengin 23. Kişisi Olacak

0 4

Satoshi Nakamoto olarak bilinen Bitcoin’in (BTC) yaratıcısının gerçek kimliği bilinmemektedir. Satoshi’nin bu şekilde anonim kalmayı tercih etmesinin birçok nedeni bulunmakta. Başta ademi merkeziyetçilik etiklik kavramı kişisel güvenlik ve CIA komploları en büyük nedenler arasında gösterilmekte.

Bitcoinin popüleritesinin artmasıyla birlikte Satoshi’nin gerçek kimliği hakkında da birçok spekülasyon ortaya çıktı ve birçok isim de bu spekülasyonlarla birlikte öne sürüldü. Tüm bunlarla birlikte Satoshi elindeki Bitcoin’leri de elinden çıkarmadı. Zaman zaman Satoshi dönemi BTC’lerin hareket ettiği ortaya çıksa da hareket eden BTC miktarları oldukça küçük özellikle de Satoshi’nin elinde 1 milyon 100 bin BTC olduğu söylentisi yer alırken.

Satoshinin varlıkları arasında söylenildiği gibi 1 milyon 100 bin BTC olduğu varsayımı doğruysa  Bitcoinin 50.000 dolar seviyesine ulaşmasıyla birlikte lider kripto paranın yaratıcı dünyanın en zengin 23.kişisi ünvanına sahip olacak.

Dünyanın en zenginlerinin listesi ise şu şekilde;

1. Jeff Bezos: 190 milyar dolar

2. Elon Musk  : 170 milyar dolar 

3. Bill Gates – Serveti: 132 milyar dolar 

4. Bernard Arnault :114 milyar dolar

5. Mark Zuckerberg:104 milyar dolar

6. Warren Buffet:  87.6 milyar dolar

7. Larry Page: 82.4 milyar dolar

8. Steve Ballmer: 80.4 milyar dolar

9. Sergey Brin: 79.8 milyar dolar

10. Larry Ellison: 79.7 milyar dolar

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku