Kripto para piyasasında halving henüz bitmedi

0 3

Bitcoin’de blok ödülü yarılanması (halving) 11 Mayıs günü itibari ile tamamlanmış olsa da kripto para piyasasında halving bu yıl henüz bitmedi.

2020 için Ethereum Classic (ETC) Bitcoin Cash (BCH) Bitcoin SV (BSV) Dash (DASH) ve Bitcoin (BTC)de şu ana kadar yarılanmalar görüldü. Bundan sonra yıl sonuna kadar 3 farklı kripto para biriminde blok ödülleri yarıya indirilecek.

Birincisi gizlilik odaklı bir kripto para birimi. Zcoinde (XZC) Eylül ayında 12.5 XZC olan ödüller 6.25 XCZye düşürülecek. Sonraki Zcash (ZEC) olacak. Başka bir gizlilik odaklı kripto para birimi olan ZECde tahmini 125 ZEC blok ödülü Kasım ayında 625 ZECye düşecek.

Zcashta enflasyon sorunu

ZEC şu anda yıllık yüzde 28’lik bir enflasyon oranına sahip ve bu büyük kripto paralar arasında en yüksek oran. Kripto paranın fiyatını da önemli ölçüde baskılayan bu enflasyona dönük endişeler gerçekleşecek yarılanma sonrası hafifleyebilir.

Halving’ler dolaşıma giren yeni kripto paraların miktarı yarı yarıya azaldığından fiyatları pozitif yönde destekleme potansiyelleri taşıyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku