Kripto para piyasasında bir dolandırıcılık haberi daha

0 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) cuma günkü basın açıklamasında eski bir Washington eyalet senatörü de dahil olmak üzere üç kişinin malvarlığının 4.3 milyon dolarlık bir kripto dolandırıcılığına karıştığını bildirdi.

ARTIK ZAMANI GELDİ… TIKLAYIN

SEC tarafından yapılan açıklamaya göre bu insanlar ABDde ve dünya çapında 150den fazla kişiyi 224 bin kâr vaat ederek “Meta 1 Parası” dedikleri kripto paraya yatırım yapmaya ikna etti.

Bireylerin kimliğini de açıklayan kurum söz konusu senatörün David Schmidt ve diğerlerinin Floridada yaşayan Robert Dunlap ve Nicole Bowdler olduğunu belirtti. Dolandırıcıların kurbanlardan aldıkları parayı 215 bin dolarlık bir Ferrari de dahil olmak üzere lüks arabalara harcadıkları belirtildi.

Üç kişiye yatırımcılara kripto paranın 1 milyar dolarlık sanat koleksiyonu veya 2 milyar dolarlık altınla desteklendiği söylendi. İddiaya göre yatırımcılar hiçbir zaman herhangi bir kripto para almadı. Ayrıca yatırımcılara Meta 1 Coinin risksiz olduğu ve asla değerini kaybetmeyeceği söylendi.

Meta 1 Coin Trust şirketi ve diğer üç isim güvenlik kaydı ve sahtekârlıkla mücadele ile ilgili federal menkul kıymetler kanunu hükümlerini ihlal etmekle suçlanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku