Hangisini tercih ederdiniz? İşte 8 madde ile karşılaştırma…

0 0

Dünyanın en zenginleri tarafından tercih edilen kıyı bankacılığı hizmetleri sunan İsviçre bankacılık sisteminden daha iyi olan tek sistem ceplerimizde ve 2009 yılından beri hizmet veriyor. İsviçre bankacılık sistemini ve Bitcoini 8 maddede karşılaştıralım.

ARTIK ZAMANI GELDİ… TIKLAYIN

1. İsviçre bankaları varlıklarınızı korur

Devletler zor ekonomik koşullar altında vatandaşlarının banka hesaplarının varlıklarına belirli sınırlar içinde müdahale edebilirler. 2020den bu yana yaşadığımız küresel çöküşler ile bunun örneklerini yakında görebiliriz.

Bitcoin: Ancak sizden başka hiç kimse Bitcoin varlıklarınıza anahtar kodlarınıza erişemez.

2. İsviçre bankaları en istikrarlı ve güvenli bankacılık hizmetlerini sunmaktadır

Bugün birçok banka müşterileri paralarını çekerse iflas edecek durumda ancak bazı İsviçre bankaları müşterilerine% 100 para çekme garantisi sunuyor. Şu anda İsviçrede 24 trilyon dolarlık emanet hizmetleri kapsamında.

Bitcoin: Bununla birlikte Bitcoin ile varlıklarınızı sistem içinde istediğiniz gibi taşıyabilir ne kadar para dolaştığını veya cüzdanınızda ne kadar olduğunu görebilirsiniz.

3. İsviçre bankaları artık vergiden muaf değil

Vergi sistemi söz konusu olduğunda müşterilerin verilerini İsviçrede bankacılıkta bırakmak suçtur. Bankadaki varlıklarınız için vergi ödemekle yükümlüsünüz.

Bitcoin: Ancak Bitcoine sahip olmak şu anda birçok ülkede vergi borcuna tabi değildir.

4. İsviçre bankalarından hesap açmak kolay değil

İsviçre bankacılığında bankalarda hesap açmak veya banka kartı çıkartmak için milyon dolara ihtiyacınız var.

Bitcoin: Ancak Bitcoin ile saniyeler içinde bir hesap oluşturabilirsiniz.

5. İsviçre bankacılık işlemleri takip edilemez

İsviçre bankacılık sistemi uzmanlık alanı olan ve bu nedenle takip edilemeyen vergisiz fonlarla para saklamak amacıyla hizmet veriyor.

Bitcoin: Ancak bununla başa çıkmaya gerek yoktur. Bitcoin bu işi çözdü Bitcoin işlemlerini izlemek çok zor hatta istenirse bile imkansız.

6. Dünyadaki sınır ötesi varlık yatırımlarının yüzde 30u İsviçre Bankacılığı tarafından gerçekleştiriliyor. Birçok varlıklı aile bireyler mahremiyet sağladığı için yatırımları için Swiss Bankingi kullanıyor.

Bitcoin: Ancak Bitcoin ile dünyanın her yerine para gönderebilir ve yatırım yapabilirsiniz. Hesap açmak için milyon dolara da ihtiyacınız yok.

7. İsviçre bankalarında işlem ücretleri çok yüksektir

Bitcoin: Bitcoinde hesap açmak için herhangi bir işlem ücreti alınmaz. Bitcoin göndermek istiyorsanız istediğiniz ücretsiz gönderme seçeneklerinden başlayarak gönderme hızınıza göre seçim yapabilirsiniz.

8. İsviçre Bankacılığı para değeri koruma garantisi sunar… İsviçre frangı son 200 yıldır en istikrarlı para birimi olarak hareket ediyor.

Bitcoin: Ancak 1 Bitcoin = 1 Bitcoin olduğu unutulmamalı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku