Kripto Para Piyasasında 2020 ye Damgasını Vuran Çarpıcı Gerçekler

0 0

Geçtiğimiz on yıl boyunca Bitcoin ve kripto para birimlerinin geleceği hakkında çok şey söylendi. Ancak 2020 şimdiye kadar sektör için belirleyici bir yıl oldu.

Kripto para birimi dünyası tarihsel olarak genel medya Telegram Twitter ve daha birçok sosyal medya platformunda tartışma konusu olmuştur. Piyasa her gün birçok sayıda uzman analist CEO ve önde gelen milyarder yatırımcılar tarafından değerlendiriliyor ve birbirinden farklı tahminler ortaya çıkabiliyor. 2020de hakim olan konuları ve argümanları gelin hep beraber inceleyelim. 

Kripto para birimleri nakitten daha mı iyidir?

Microsoftun kurucu ortağı olan Bill Gates 2013 ve 2014 yıllarında “Fiziksel olarak aynı yerde olmanız gerekmediğinden Bitcoin geleneksel para biriminden daha iyidir ve tabii ki büyük işlemler için geleneksel para elverişli olmayabilir. ” dedi.

2020de Bitcoin dünyanın nakitsiz geleceğinde daha büyük bir rol oynamaya devam ettikçe Gatein açıklamasının geçerliliği giderek artmaktadır. 

Ethereum Bitcoinden daha iyi performans gösteriyor

Bitcoinin 2020deki fiyat oynaklığına rağmen mevcut fiyatının 18 bin dolar civarında seyrettiği düşünüldüğünde önemli kazançlar elde edildi. Ancak Bitcoinin başarısı Ethereumun 2020de ulaştığı kilometre taşlarına kıyasla yetersiz görünüyor.

Çeşitli piyasa uzmanları Ethereumun kripto piyasası ve blok zinciri sektöründeki hakimiyet üzerinde bir meydan okuma oluşturacağı konusunda hemfikir. Ethereumun yükselen bir güç olarak gerçeği en iyi 2014te Bitcoinin hakimiyetine rağmen Virgin Empireın sahibi olan Richard Branson tarafından belirtilmişti. DeFi projelerinin başarısı şimdiden bunu kanıtlar nitelikte. 

Blockchain tabanlı işletmeler

Eski Google CEOsu Eric Schmidt “Dijital dünyada kopyalanamayan bir şey yaratma yeteneği çok büyük bir değere sahip” ve “birçok insan bunun üzerine iş kuracak” dedi. Şimdiye kadar bu söylemin geçerliliği ve olasılığı 2020de blockchain ve DLT tabanlı iş çözümlerinin benimsenmesinde bir artış olduğuna dair raporlarla gerçekleşti.

COVID-19 salgını daha fazla kurum ve kuruluşu dijital alternatifleri aramaya ittikçe dünya genelinde dijitalleşme özellikle uluslararası ticarette ve yoğun ve verimsiz kağıt işi tarafından engellenen diğer sektörlerde hızlandı.

Kripto para birimleri altından daha iyi performans gösterdi

Galaxy dijital holdinglerin CEOsu ve kurucusu Mike Novogratz 2018de Bitcoinin dijital altın olduğuna inandığını söyledi ve şunları eklemişti: “Bu tıpkı altın gibi Bitcoin de devasa bir benimse ve değerlenme yaşayacak “

Bitcoin 2020de altından daha iyi performans gösterdi. Küresel hisse senetlerinden tahvillerden ve altın emtialarından getiri yüzde 20 artarken dijitak coin Bloomberg Galaxy Crypto Index yüzde 65 yükseldi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku