Kripto Para Piyasası Kan Kaybediyor! İşte Düşüşün Sebebi!

0 312

2 trilyon dolarlık rekor bir değere ulaştıktan sonra, kripto para piyasası, Güney Kore’deki Kimchi Premium ivme kaybettiği için son birkaç saat içinde yaklaşık yüzde 6’lık bir kayıp yaşadı. Birkaç saat içinde, genel kripto para piyasası 100 milyar dolardan fazla kaybetti ve şu anda 1.86 trilyon dolarda.

Bitcoin (BTC) yüzde 3.75 düşüş yaşadı ve 57 bin dolar seviyesini bir süre tuttuktan sonra 56.600 dolar’ın altına düştü. Bununla birlikte, hasarın çoğu, geçen hafta harika bir performans sergileyen altcoin’lerde meydana geldi. Altcoin endüstrisi tek başına, 24 saatten daha kısa bir sürede yaklaşık 80 milyar dolar kaybeden yüzde 80 oranındaki piyasa düzeltmesine katkıda bulundu.

Öte yandan CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, Upbit Global ve Bithumb Global gibi Güney Kore borsalarında işlem hacimlerinin önemli ölçüde arttığını doğruladı. Bu nedenle, kripto para piyasasındaki düşüşün ‘Kimchi’nin geri çekilmesi’ ile ilgili olduğunu ekliyor.

Kimchi faktörüne daha fazla kanıt ekleyen Ju şunları belirtti:

“Kore’deki en büyük borsalardan biri olan BithumbOfficial, tüm borsalar düşerken BTC girişi ortalama artıyor. Görünüşe göre bazı balinalar Kore borsalarına BTC yatırıyor ”.

İlginç bir şekilde, bu, Kimchi Premium 2018’deki boğa koşusundan sonra ilk kez kripto para piyasasına geri döndü. Dün, Kimchi Premium, Kore borsasında BTC fiyatını 70 bin dolar’ın üzerine çıkararak yüzde 20’lik bir yükselişe neden oldu.

Altcoin’lerde Yoğun Satış Var

Geçen hafta patlayan altcoin endüstrisi bugün yoğun satışlara tanık oldu. Ethereum (ETH), 2000 dolarlık önemli desteğinin altına kayarak yüzde 8 oranında düzeletme yaşadı Binance Coin (BNB, bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 412 dolar’a ulaştıktan sonra yüzde 10 kaybetti.

Haberlerde çokça yer alan Ripple’ın XRP’si 0,90 doların altına inerek yüzde 15 düştü. Polkadot (DOT) yüzde 14, Uniswap (UNI) yüzde 9 ve Litecoin (LTC) yüzde 4,5 düştü.

Şu ana kadar 2021’de kripto para piyasası, olağanüstü derecede iyi performans gösterdi. Reuters tarafından aktarılan en son CoinShares raporuna göre, kripto girişleri 2021 yılının ilk çeyreğinde 4,5 milyar dolarlık rekor seviyedeydi ve bu da büyük kurumsal katılımı gösteriyor. Hiç şüphe yok ki, Bitcoin (BTC) 3,5 milyar dolar ile en çok girişe sahip kripto para birimi. Ethereum ise  (ETH) 765 milyon dolar çekiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku