Kripto para piyasası için bir iyi haber de Çin den

0 0

Çin Yüksek Mahkemesi kripto para mülkiyet haklarının güçlendirilmesi gerektiğine inanıyor.

Mahkeme; dijital para birimi sanal ağ mülkiyeti ve verilere ilişkin mülkiyet yasalarını güçlendirme çağrısı yaptı.

22 Temmuz’da yayımlanan belgeye göre Çin Yüksek Mahkemesi “dijital para birimi ağ sanal mülkiyeti ve veriler” ile ilgili mülkiyet haklarının korunmasının güçlendirilmesini talep ediyor.

Belgede ayrıca “özel mülkiyet haklarını yasadışı ele geçirmeyi ve özel teşebbüs mülkiyetini dondurmak için kamusal gücün kullanılması” niyetinden bahsediliyor.

Mahkemenin beyanı kamu varlıklarının zimmete geçirilmesi ve satışı da dahil olmak üzere mülkiyet haklarına ilişkin her türlü ihlalin cezalandırılmasını talep ediyor. Diğer yandan varlık yönetimi ve denetiminin iyileştirilmesini de teşvik ediyor.

Özetle; Çin Yüksek Mahkemesinin görüşünün “açık mülkiyet ile modern bir mülkiyet hakları sisteminin geliştirilmesini teşvik etmeyi” amaçladığını bildirildi.

Çin’de Bitcoin Ekim 2018de bir mahkeme tarafından ve geçen yıl Temmuz ayında bir kez daha mülkiyet olarak tanındı. Öte yandan 2018de bir Hollanda mahkemesi bir iflas davası sırasında Bitcoinin mevcut mülkiyet yasası uyarınca “devredilebilir bir değer” olduğuna hükmetti. Bir Fransız ticaret mahkemesi ise Mart ayında Bitcoini para birimi olarak sınıflandırdı.

Mayıs 2016 başında Japonya Bitcoin ve dijital para birimlerini para olarak resmen tanıyan ilk ülkelerden biri oldu. Şubat 2019da Wyoming eyaleti kripto para birimlerinin para olarak tanınmasına izin verecek bir tasarıyı geçti.

 Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıkları dünya çapında birçok mevzuatta giderek daha fazla mülkiyet vasfını kazanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku