Binance, kendi bankasını satın almayı veya kurmayı düşünüyor

1 1

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’ın CEOsu Changpeng Zhao; nam-ı diğer CZ; kendi bankalarına sahip olmanın küresel finansal otoritelerle etkileşim için bir kanal daha açacağını söyledi.

Binance CEOsu CZ 22 Temmuzda Binancein sahip olduğu CoinMarketCap tarafından düzenlenen AMA oturumu sırasında haberleri açıkladı.

CZ kendi bankasını satın alma veya kurma fikrinin bir süredir Binance’da konuşulduğunu vurguladı. Binance’in banka kurmayı mı satın almayı mı planladığı sorulduğunda CZ banka satın alma fikrinin binlerce kez konuşulduğunu söyledi.

CZ banka satın alma fikirlerinin tartışıldığını ancak Binanceın şu anda bu konuda belirli bir planı olmadığını belirtti. Binanceın bankacılık ile ilgili fırsatlar konusunda uzmanlaşmış birkaç ekibe sahip olduğunu kaydeden CZ; “Devam etmekte olan bir takım inisiyatifler ve tartışmalar var” dedi.

Binance CEOsu geleneksel finansal sistem ile kripto endüstrisi arasındaki ilişkinin son yıllarda büyük bir değişim kaydettiğini vurgulayarak; “İki yıl önce geleneksel bankaların hiçbiri kripto borsalarıyla çalışmak istemiyordu” dedi.

Bu değişim Binancea geleneksel finansal oyuncularla işbirliği açısından daha elverişli bir konum sağlasa da CZ bir bankaya sahip olmanın iki endüstri arasındaki tüm sorunları çözmeyeceğini savundu. CZ; “Bir banka satın almak tüm sorunları çözmez. Muhtemelen bir düzenleyici otorite ile iletişim kurmamız için daha kolay bir kanal sağlar” ifadelerini kullandı.

En büyük kripto sitesi olan CoinMarketCap’i Nisan’da satın alan Binance Temmuz ayı başlarında kripto-fiat Visa banka kartları çalışması yapan bir firma olan Swipeı satın aldı. 

Serveti son bir yılda 13 milyar dolardan 26 milyar dolara çıkan Binance CEOsu CZ kripto endüstrisinin en zengin figürü olarak biliniyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku