Kripto para piyasası için ABD den müthiş haber

0 0

ABD Hazinesinin bankaları idare eden ofisi uzun süredir tartışılan kripto varlıkların muhafaza edilmesi konusunda karar verdi.

22 Temmuz tarihli duyuruya göre ABD Hazinesi Para Birimi Denetçisi Ofisi (OCC) federal bankalara kripto para birimini muhafaza izni verdi.

OCC’nin konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“OCC finansal piyasalar giderek daha teknolojik hale geldikçe bankalar ve diğer hizmet sağlayıcıların müşterilere yeni hizmetler sunmak için yenilikçi yollardan yararlanmalarına yönelik artan bir ihtiyaç olacağını kabul ediyor.”

OCC ayrıca kripto varlıkların bankada saklanmasının herhangi bir fiziksel gereksinimden ziyade kripto cüzdanlarının anahtarlarına erişimine bağlı olduğunu belirtti.

Coinbase’in yasal ekibinden gelen ABD Para Birimi Denetçisi Brian Brooks da benzer şekilde ABDdeki bankacılığın modernleştirilmesinin bir parçası olarak “Kasadan sanal kasalara kadar bankaların bugün müşterilerinin finansal hizmet ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamalıyız” değerlendirmesinde bulundu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku