Kripto Para İşlem Platformu eToro dan Çarpıcı Altsezon Araştırması 

0 0

Popüler işlem platformu eToronun yeni araştırmasına göre Bitcoin ve altcoinleri ne zaman takas edeceğini bilen yatırımcılar kazançlarını 2020de önemli ölçüde artırabilirdi. Elbette ki önemli olan beklenen altsezonun ne zaman başlayacağını saptamaktır.

En son üç aylık raporunda eToro 2020 boğa piyasası ile ilgili çeşitli kripto para birimi yatırım temalarını ele aldı. Rapor ayrıca altcoinlerin dolara karşı yükseldiği ve muhtemelen Bitcoinden daha iyi performans gösterdiği kripto para piyasası döngüsünün bir bölümünü altsezona ayırıyor.

Araştırma ilk 100 altcoinin 2020nin çoğu için BTCden “daha kazançlı bir yatırım” olduğunu ortaya koydu. Bununla birlikte BTCden altcoinlere ya da altcoinlerden BTCye ne zaman geçiş yapacaklarını bilen yatırımcılar yıl içindeki kazançlarını neredeyse ikiye katlayabilirdi.

EToro şu açıklamayı yaptı:

“Yıla Bitcoin ile başladıysanız tüm yıl boyunca yalnızca iki işlemle (Mayısta Bitcoinden altcoine ve Eylülde tekrar Bitcoine) her iki yatırımın da gördüğü 3 veya 4 kat kazanç 7 katın üzerine çıkacaktı.”

Altsezon Tahmini

EToro altsezon ve BTC sezonunu tahmin etmenin çok zor olduğunu kabul etse de araştırma yatırımcıların piyasa döngülerini belirlemesine yardımcı olabilecek çeşitli ölçütleri inceliyor.

Göreli ticaret hacmi sosyal medya etkinliği yeni kripto para listeleri ve kripto para projeleri hakkında yayınlanan makalelerinin sayısı altsezon üzerinde büyük etkiye sahip önemli faktörlerdir.

Elbette ticaret hacimleri söz konusu olduğunda belirsizlik durumu ortaya çıkabilir çünkü ticaret faaliyetinin doğal olarak mı yoksa sadece fiyat yükseldiği için mi arttığı her zaman net değildir.

Sosyal medya etkinliği konusunda eToro altcoin tweet hacmini Bitcoin ile karşılaştırmak için bir kripto para analiz şirketi olan The TIEnin verilerini kullanıyor.

Rapora göre veriler “altsezonun altcoinlerle ilgili tweetlerin göreceli sayısı ile tanımlanabileceğini” öne sürüyor:

“Bu metrik yalnızca Mayıs ve Ekim değişimlerini değil aynı zamanda potansiyel olarak Şubat sonundaki kısa altsezonu da yakalayacak gibi görünüyor.”

 Dogecoin (DOGE) son zamanlarda sosyal medyanın dikkatini çekti. The TIEye göre geçen hafta DOGE günlük ticaret hacmi açısından Bitcoini aşan ilk altcoin oldu.

Borsa listeleri ile ilgili olarak eToro TIEnin verilerini kullanarak 2020 yazının sonlarında “liste sayısında net bir artış” olduğunu gösterdi; bu aynı dönemde altcoinlerin çoğunlukla BTCyi geride bıraktığı dönemdi.

Doğrudan kripto para şirketleri tarafından yayınlanan haberlerdeki ani artışlar da alt sezonla ilişkili görünüyor. EToro bu makaleler genellikle proje güncellemeleri ve diğer büyük duyurularla ilgili olduğundan “bu sezgisel bir anlam ifade ediyor” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku