Kripto Para Firması QCP Capital ve Ünlü Analist Bu Metrik te Meydana Gelen Değişiklik Konusunda Uyardı

0 0

Desteği 30 bin doların aralığında tutmaya çalışırken Bitcoinin fiyatı 2020 ortalarından beri sahip olduğu modeli takip ediyor gibi görünüyor: direnç seviyesinde reddetme geri çekilme ve konsolidasyon. Piyasa düşüş sinyalleri vermesine rağmen analistler eğilimin boğalar veya ayıların lehine olup olmadığını belirlemek için dikkatlerini  kurumlara çevirmiş durumda. .

 Kripto para topluluğu Bitcoinin son çöküşünü blockchainde olası bir “çift harcama” hakkındaki yanıltıcı haberlerle ilişkilendiriyor. Bazı kurumlar yanıltıcı haberlerin yayılmasından dolayı Bitcoin hisselerinin bir kısmını sattı. Bir diğer önemli faktör de ABD yönetimindeki değişiklikti.

QCP Capital firması yakın tarihli bir raporda kripto piyasasının Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve Federal Rezervten kripto karşıtı görüşler sergilemesini beklediğini söyledi. Bununla birlikte düzenleyiciler ılımlı bir duruş gösterdiler ve mevcut düzenleyici çerçevenin iyileştirilmesi yönünde göstergeler bulunmaktadır.

Bu anlamda QCP Capital piyasanın zaten “bir düzeltme için kendisini konumlandırdığını” ve söz konusu haberlerin Bitcoin fiyatının düşmesine neden olan büyük satışlar için “bir bahane” olduğunu düşünüyorlar. 2018 başındaki gibi bir düşüş olması pek olası görünmese de firma mevcut eğilimin 2021in ilk çeyreğinin sonuna kadar devam etmesini bekliyor.

Bu Metrlk  Kurumsal Yatırımcı Tükenmişliğini İşaret Ediyor

Kurumsal alıcılar lider kripto para birimi için en büyük fiyat faktörleri olmuştur ancak uyguladıkları yüksek satın alma baskısı düşüş üzerinde etkisi olabilir. QCP Capital “kurumsal tükenme” belirtileri olduğunu söylüyor:

Geçen yılın Mart ayından bu yana Asya balinaları ve madenciler teklifte bulunurken ABDnin amansız alımları net model oldu. Ancak 2 hafta önce BTCnin zirvesinden sonra güç ABD saatlerinde ilk kez ivme kaybetti. Bu ABD kurumlarından ve şirketlerinden gelen talepte tükenmişliğin açık bir işaretidir.

Skewden alınan veriler aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi perakendeciler tarafından uygulanan satın alma baskısının zayıfladığını gösteriyor. Ana borsa platformlarındaki fonlama oranı yıl başından bu yana en düşük seviyede. QCP Capitale göre bu metrik son 24 saat içinde negatife döndü.

 Firma kilit bir destek seviyesi olarak 30 bin dolara işaret ediyor. Bu anlamda tüccar Michäel van de Poppe QCP Capital ile bu metrik konusunda aynı fikirde ve Bitcoinin fiyatının 34 bin doların üzerine çıkamadığı takdirde tekrar 30 bin dolar seviyesine düşmesini bekliyor.

Bitcoinin fiyatı bu destek seviyesini kaybederse van de Poppe 25 bin dolara düşeceğini tahmin ediyor. Tüccar Byzantine General düşüş göstergelerinden daha fazla yükseliş olduğunu söylüyor. Ancak Bitcoin fiyatının kısa vadede mevcut aralığında kalmasını bekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku