Kripto Analiz Firması Weiss tan Balon Teorisi ve Bitcoin (BTC) Rallisine Dair Çarpıcı Açıklamalar

0 1

Geçtiğimiz hafta altcoinlere kıyasla en devasa düşüşlerden birini görmesine rağmen Bitcoin 30 bin dolar seviyesinin üzerinde kaldı. Bazı tüccarlar korku belirsizlik ve şühheye teslim olurken birçok analist BTCnin 26 bin dolara kadar düşebileceğini düşünüyordu. Ancak sektördeki bazı önde gelen analistler bu geri çekilmenin sağlıklı olduğunu ve daha yüksek bir ralli için gerekli olduğunu iddia ettiler. 

Son zamanlarda kripto analiz ve yatırım şirketi Weiss bu sıcak tartışmaya katıldı ve oldukça yüksek bir tahminde bulundu. Weiss analistleri Juan Villaverde ve Bruce Ngye göre bu yıl Bitcoinin 21 kattan daha fazla artış gösterdiği 2017 piyasa koşullarını tekrarlayabilir. Analistler şunları ekledi:

BTC 1 Ocakta 29 bin dolarda kaldı. 2017deki değerinin yalnızca yarısı kadar artsa bile yine de 325 bin doların üstüne çıkacak! Her iki durumda da yeniden deja-vu yaşamak için hazırlanıyor.

İkili kurumsal yatırımcıların bu yıl içinde Bitcoinin fiyatını 325 bin dolara çıkarabilecek bir ralliyi ateşleyebileceğine inanıyor.

Ayrıca Weiss varlığın 21 milyonluk sabit sınırının talep arttıkça bile fiyatların artmasına izin vereceğini belirtti. Ekibe göre kripto para piyasaları “rutin olarak” üstel parabolik yükselişler yaşıyorlar bunlar büyük çöküşlerle gelen ancak  iyileşme ve yükselme için gerekli olan düzeltmeler.

Bununla birlikte geçen hafta piyasada farklı şeyler meydana geldi. Bir yandan tüccarlar Bitcoin yerine altcoinleri tercih ederken diğer yandan da Grayscale ve MicroStrategy bi dev şirketler fiyatlardaki düşüşten yararlanarak daha fazla BTC satın aldılar.

 Balon Terorine Açıklama 

Son zamanlarda bir Deutsche Bank anketi Bitcoinin yüzde 50den fazla değer kaybedeceğini iddia etti. Ankete katılanların çoğu kripto paranın “aşırı balon” bölgesine yaklaştığına inanadıklarını söylediler.

Ancak Weissteki ekip bu balon teorisine karşı çıktı ve şunları söyledi:

Bir kripto balonu patladığı zaman değerlemeler aslında asla eskisi gibi geri gelmez. Bunun nedeni birbirini izleyen her baloncuğun çoğu asla ayrılmayan yeni yatırımcılar getirmesidir. Aslında kripto evreni böyle büyüyor: Boğa koşusu sırasında yeni yatırımcıları içine çekerek. Ardından kaçınılmaz olarak ortaya çıkan ayı piyasalarında altyapıyı sağlamlaştırarak ve genişleterek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku