Kripto para en popüler beşinci yatırım aracı

0 2

Yeni bir rapora göre kripto para yatırımı Rusyadaki en popüler yatırım araçlarından biri.

Altın endüstrisi için önemli bir pazar geliştirme organizasyonu olan Dünya Altın Konseyi 20 Ekimde Rusyada perakende altın içgörüleri hakkında bir rapor yayınladı.

Rapora göre kripto para birimi şu anda tasarruf hesapları döviz emlak ve hayat sigortasından sonra Rusyanın en popüler beşinci yatırım aracı. Dünya Altın Konseyinin son 12 ayda yapılan Rus yatırımları sıralamasının bir parçası olarak kripto para birimini sırasıyla% 17 ve% 16 ile altın izliyor.

Rapor Rusya genelindeki şehirlerden yatırımcılarla yapılan 2.023 çevrimiçi görüşmeden oluşan bir ankete dayanıyor. Ankete katılanlar anketten önceki 12 ay içinde en az bir yatırım yapmış olan “aktif yatırımcılar”.

Rapora göre Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri Rusyada popülerliğini koruyor ve erişilebilir bir yatırım aracı olmanın faydasını görüyor. Ancak eğitim ve güven eksikliğinden dolayı altın henüz ana akım bir yatırım varlığı olarak kendini kanıtlamadı.

Dünya Altın Konseyi ayrıca Rusyadaki kripto yatırım eğiliminin dijital varlıkların nispeten riskli bir yatırım olmasına rağmen geldiğini altının ise tarihsel olarak uzun vadede istikrarlı bir yatırım olarak ortaya çıktığını belirtti. Dünya Altın Konseyi bu yeni yatırım ürünlerine yönelik artan talebin bir işareti olabileceğini öne sürdü…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku