Kripto Para Düzenlemesiyle İlgili İki Dev Ülke İşbirliği mi Yapacak?

28

Mali Davranış Otoritesi (FCA), Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık tarafından belirlenen kripto para birimleri düzenlemeleri üzerinde işbirliği yaptıkları açıklamasında bulundu.

Kripto para birimlerinde düzenlemeler geliyor

Mali Davranış Otoritesi (FCA) CEO’su Nikhil Rathi, iki büyük ülkenin haftalar önce başlayan ikili görüşmelerin ardından kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusundaki bağları güçlendirmeye karar verdikleri açıklamalarında bulundular. Açıklama da şunlar yer alıyor:

Ayrı olarak, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri birkaç hafta önce Londra’da ABD-İngiltere Finansal İnovasyon Ortaklığı kapsamında görüşmeler gerçekleştirdi. Stabilcoin’ler ve merkez bankası kripto para birimlerinin keşfide dahil olmak üzere kriptoların düzenlemesi ve piyasalardaki gelişmeleri hakkında görüşler ile ilgili alışverişlerde bulunmalarının ardından finansal yenilik konusundaki bağları derinleştirme konusunda anlaştık.”

Nikhil Rathi, kripto para endüstrisi ile etkileşimde bulunmak ve gelişmeleri takip etmek adına tasarlanmış bir forum olan CryptoSprints aracılığıyla, katılımcıların 2022 yılının başlarında FCA’yı kriptolar için bir düzenleme yapılmasının gerekliliği konusunda etkilediğini belirtiyor. FCA CEO’su Rathi konuşulanlar ile ilgili olarak düşüncelerini dile getiriyor:

Hepimizin geleceği adına finansal hizmetler hazırlamaya devam ederken, bu yılın başlarında CryptoSprints formunu düzenledik. Yaklaşık 200 katılımcıya ulaştığımız bu sprintler, düzenleyiciler, akademisyenler, endüstri uzmanları ve yatırımcılara politika çözümlerini ortaya koyma ve kendi araştırmalarını yapabilme fırsatı sunuyor.

Rathi: Gelişen ekosistem içerisinde düzenlemeler aşama aşama yapılsın talebi geldi

CEO Nikhil Rathi, katılımların genel istekleri ve gelişen ekosistem ile ilgili konuşmasına devam ediyor:

Gelen katılımcılar bizlere, kripto para birimleri ve piyasaları için yüksek ve ilk öncelik olarak düzenleyici bir rejim istediklerini söylediler ki bu tamamen bizim karar vermemize bağlı olan bir durum değil. Ayrıca, firmaların ve yatırımcıların hazırlanmalarına ve gelişen kripto ekosistemine uyum sağlaması için kuralların hazırlanmasına izin vermek adına düzenlemenin zaman içinde aşama aşama yapılabilmesini de talep ediyorlar.

 

 

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; CEO, bu taleplerin özellikler piyasalar da yaşanan çöküşler, iflas başvuruları, enflasyona bağlı olarak yaşanan hareketlilikler ve dolandırıcılık olaylarından sonra daha da keskinleştiğini belirtiyor. Piyasalarda yer alan yatırımcıların, her ne kadar merkeziyetsiz bir alanda işlem yapıyor olsalar da, belirli kurallar ve kesinlik talebinde bulunduklarını söylüyor:

Geçmişte, yenilikçi firmalar daha az düzenleme talep ederdi. Artık kuralların kesinliği sağlamaya yardımcı olmak için orada olduğunu anlıyor ve takdir ediyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku