Kripto para dünyasında yeni zirve…

0 0

Yapılan araştırmalar ve gelen veriler kripto para dolandırıcılığının 2020’de yeni zirvesine ulaştığını gösteriyor

Blok zinciri izleme ve analiz platformu Whale Alert kripto dolandırıcılıklarının 2017’ye kıyasla 2020de hızla yükseldiğini iddia etti. Whale Alert son dört yılda dolandırıcıların 38 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) çaldığını ortaya koydu.

2020 SONUNDA YENİ ZİRVELERE ULAŞILABİLİR

Whale Alert’in kripto dolandırıcılığı izleme sitesindeki Scam Alert’e ait verilere dayanan çalışması düzinelerce farklı dolandırıcılık türünün artmakta olduğunu gösteriyor. Bunlardan bazıları hediyelik eşyalar sahte borsalar sahte para ihraçları video dolandırıcılıkları ve kötü amaçlı yazılımları olarak sıralanabilir.

2017de dolandırıcılar kurbanlardan yaklaşık 5 milyon dolarlık Bitcoin çaldı. 2020nin ilk çeyreğinde bu rakam 24 milyon dolara çıkarak 2017’yi yaklaşık 5’e katladı. Whale Alert araştırması bu rakamın yıl sonuna kadar 50 milyon dolara kadar çıkabileceğini öngörüyor.

ÜNLÜ KİMLİĞE BÜRÜNME DOLANDIRICILIĞI YAYGIN

Whale Alert iyi bilinen bir dizi dolandırıcılık olayıyla ilgili vaka çalışmaları da yaptı. Dolandırıcıların Elon Muskı taklit ettiği vakada bir günde 130 bin doların üzerinde kripto para elde ettikleri tespit edildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku