Bitcoin Kırılmanın Eşiğinde! Kısa Vadede Ne Bekleniyor?
Bitcoin Kırılmanın Eşiğinde! Kısa Vadede Ne Bekleniyor?

Bitcoin Kırılmanın Eşiğinde! Kısa Vadede Ne Bekleniyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kısa vadeli bir düzeltici model içinde işlem görmeye devam ediyor. Kısa vadeli eğilimin yönü hala belirsizliğini koruyor.

BTC fiyatı hangi yönde hareketine devam edecek?

18 Temmuz tarihinde Bitcoin, Mart ayının sonundan bu yana var olan alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Hareketliliğinin ardından gelen tepki nispeten zayıf görülüyordu ve Bitcoin, 29.370 dolar fiyat seviyesinden 0.382 Fib geri çekilme direnç seviyesine ulaşamadı. BTC, 15 Ağustos’ta 25.211 dolarda yerel bir zirveye ulaşması sonrası, uzun bir üst fitil (kırmızı simge) yarattı ve o zamandan bu yana çoğunlukla düşüş halinde. Daha da önemlisi, günlük RSI’da (yeşil hat) yukarı yönlü hareketten önceki yükseliş eğilimi çizgisinde kırılma yaşadı. Bu durum ise genellikle fiyat düşüşlerinden önce gelen bir işarettir. BTC fiyatında eğer düşüşler devam ederse, en yakın destek bölgesinin muhtemelen 21.550 dolar fiyat seviyesinde bulacağı aktarılıyor.

Altı saatlik grafikteki hareketliliğe bakıldığında ise, BTC’nin 18 Haziran tarihinde en düşük seviyeye ulaşmasından bu yana yükselen bir paralel kanal içerisinde işlem görmeye devam ettiğini gösteriyor. Bu tür kanalların genellikle düzeltici hareketler içerdiği belirtiliyor, bu da orada ki mevcut fiyattan nihai bir düşüşün bekleneceği anlamına gelmektedir. Bitcoin, 15 Ağustos’ta (kırmızı simge) kanalın direnç çizgisi tarafından reddedildi ve o dönemden bu yana düşüş yaşamaya devam ediyor. Kısa vadeli yükselen destek çizgisinden (kesikli) ayrılması durumunda ise, yukarıda belirtilen 21.500 dolarda yer alan destek alanına doğru bir düşüş beklendiği belirtiliyor. Bu alanın aynı zamanda kanalın destek hattı ile de örtüşmekte olduğu bildiriliyor.

Bitcoin için grafikler kamanın ardından düşüş sinyali veriyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Gelecekteki eğilim adına iki potansiyel kısa vadeli fiyatlarda dalgalanmaların olacağı aktarılıyor. İlki, BTC’nin 13 Temmuz tarihinden bu zamana beş dalga yukarı doğru (siyah) bir hareket başlattığını ve şu anda üçüncü dalgada olduğunu gösteriyor. Alt dalga sayısına bakıldığında, Bitcoin’in üçüncü alt dalgada göründüğü belirtiliyor (alan sarı renkte gösterilmektedir). Kripto para analistleri, bu olasılığın geçerli kalması için fiyatın mevcut yükselen destek çizgisinin eğilimin üzerinde kalması gerektiğini söylüyorlar. İkinci kısa vadeli sayım, BTC’in beşinci dalgasını tamamladığını ve böylece yükselen kama formasyonunu şekillendirdiğini gösteriyor.

Bu durumda BTC fiyatının, yukarı yönlü hareketin devam etmesinden önce, kamadan bir kırılma ve ardından 20.500 dolar ila 21.400 dolar fiyat seviyesi arasındaki 0.5-0.618 Fib geri çekilme destek bölgelerine doğru bir düşüş beklenebileceği aktarılıyor. Sonuç olarak, hem kısa vadeli hareketliliklere bakıldığında, hem de en olası uzun vadeli fiyat dalgalanmalarına bakıldığında, BTC’nin zaten bir dip bölgesine ulaşıldığını gösterdiği belirtildi.

Bitcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Kırılmanın Eşiğinde! Kısa Vadede Ne Bekleniyor?