Kripto Para Borsası Xcoins’ten Çarpıcı Altın ve Bitcoin (BTC) Araştırması!

0 31

ABD kripto para borsası Xcoins’in yeni araştırması, altın yatırımcılarının oran olarak erkekler ve kadınlar arasında oldukça eşit bir şekilde bölündüğünü, ancak kripto para yatırımında erkeklerin önemli bir farkla önde olduklarını ortaya koydu.

Veriler ayrıca, “altın yatırımcılarının kripto para sahiplerine göre evcil hayvanı olarak kediyi tercih etme olasılığının daha yüksek olduğunu (yüzde 45- yüzde 38), kripto para sahiplerinin ise” köpek besleme “eğiliminde olduğunu (yüzde 43-yüzde 38) ortaya koydu.”

Xcoins’in araştırması, altın ve kripto para yatırımcıları arasındaki farkları bulmak için 2017 ve 2020 yılları arasında Küresel Web Endeksi verilerini kullandı.

Araştırma, kadınların kripto para yatırımında çok geride olduklarını ve konuda eşitsizlik olduğunu ortaya koydu. Altın yatırımcılarının yaklaşık yüzde 46,7’si kadın ve yüzde 53,5’i erkek, kripto yatırımcıları arasında ise yüzde 71,9’u erkek ve yalnızca yüzde 28,1’i kadın.

Kripto para yatırımındaki cinsiyet farkı yeni bir şey değil ve kripto para ve blockchain sektörlerine erkeklerin egemen olduğuna inanılıyor. Bununla birlikte, araştırmalar, kripto para kademeli olarak ana akım olmaya bir adım daha yaklaştıkça, son birkaç yıldır bu farkın azaldığını gösteriyor.

Cinsiyet Ayrımcılığı Büyük Sorun

CoinMarketCap tarafından Nisan 2020’de yayınlanan bir rapor, Bitcoin ile ilgilenen yatırımcıların bir önceki yıla göre yüzde % 13′ artarak yüzde 43’ünün kadın olduğunu ortaya koydu. Cardify tarafından yayınlanan son veriler, paralarını kripto paralara yatıran kadınların miktarının da arttığını ve kadınların Ocak 2021’de kripto para  mevduatlarının yüzde 15’ini oluşturduğunu, bir önceki yıl ise yüzde 5,6 oranında arttığını ortaya koydu.

Kadınların artan ilgisine rağmen, Xcoins’in araştırması, kripto para sektöründe büyük bir cinsiyet eşitsizliği olduğunu vurguluyor.

Xcoins CEO’su Rob Frye, daha fazla kadını kripto para getirmenin önemini vurgulayarak, bunun Bitcoin’in ana akım haline gelmesinde büyük bir rol oynayacağını belirtti.

“Bitcoin ana akımda başarılı olacaksa, o zaman tüm kesimin desteğe ihtiyacı var. Kimse kadınları kripto alanına girmekten veya yatırım yapmaktan alıkoymuyor, ancak onları cesaretlendirmek için çok az şey yapılıyor. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku