Ethereum (ETH) Neden Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösteriyor?

0 43

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, geçtiğimiz birkaç gün içinde büyük bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı ve lider kripto para 25 Mart tarihinde yüzde 6.7’ye düşüş yaşadı ve 24 saatin en düşük seviyesi olarak 50.623.90 dolar seviyesini kaydetti. Dahası, Bitcoin’in fiyatı bu ayki 61.711,87 dolar olan son ATH’sinden yaklaşık %17 oranında düştü. Bitcoin’de yaşanan mevcut fiyat düşüşünün, Cuma günü 5 milyar dolarlık opsiyonun sona ermesinden kaynaklandığı düşünülüyor.

Ancak Forbes Crypto’nun araştırma başkanı Steven Ehrlich’e göre, Bitcoin’in son zamanlardaki dalgalanmasını açıklayan farklı nedenler var. Nasdaq Trade Talks programından Jill Malandrino ile açıklamalar yapan Ehrlich, BTC satın alan bazı kurumsal yatırımcıların artık kar elde etmek için varlıklarını nakde çevirdiğini açıkladı.

Analist, Bitcoin piyasaları için daha büyük bir endişenin merkez bankalarının faiz oranlarını artırması olduğunu belirtti. Genellikle enflasyon risklerine karşı bir koruma olarak görülen lider kripto para, artık daha çok “riskli bir varlık” gibi işlem görüyor.

Ehrlich, en azından uzun vadede Bitcoin’in yükselişini sürdüreceğini belirtti. Bununla birlikte, kısa vadede Bitcoin’in küçük bir düzeltme yapabileceği ve hatta yatay ticaret dönemleri olabileceği konusunda uyardı.

İlginç bir şekilde, Bitcoin yıl içinde %679,5 artarken, Ethereum (ETH) yıllık zaman diliminde %1066,9 artış gösterdi. Ehrlich, geçen yıl neden en büyük altcoin’in Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini ve 2021’de tekrar daha iyi performans gösterme yolunda ilerlediğini sorusuna da açıklık getirdi.

Son zamanlarda Ethereum’un, ETH’ye ilgi göstermeye devam eden kurumsal yatırımcılar arasında önem kazandığını söyledi. Örneğin, Çinli bir teknoloji şirketi olan Meitu, kısa süre önce bilançosuna 17.9 milyon dolar değerinde ETH ekledi.

Dahası, NFT’lerin artan popülaritesi ve çoğu token’ın Ethereum üzerinde çalışıyor olması, ETH’in fiyatlarını daha da artırabilir. Platform aynı zamanda birçok DeFi projesi için tercih edilen bir seçenek olarak da karşımıza çıkıyor. Merkezi olmayan ekonomi sektöründe kilitli toplam değer 38 milyar dolar ve büyümeye devam ediyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında Ethereum’un yükselişini devam ettirmesi muhtemel görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku