Kripto para borsası sahibi mahkum edildi

0 0

53 yaşındaki Bulgar vatandaşı ve “RG Coins” kripto para borsasının sahibi Rossen Iossifov uluslararası bir ihale dolandırıcılık planının bir parçası olarak multi-milyon dolarlık bir kara para aklama yüzüğü işletmekten mahkum edildi.

İki haftalık bir duruşmanın ardından Iossifov Kentuckynin Frankfort kentinde bir federal jüri tarafından kara para aklama ve haraç işleme komplosu yapmaktan suçlu bulundu. Kentucky sakini 12 Ocak 2021de cezaya çarptırılacak.

Jüri en az 900 ABD vatandaşının Iossifov’un Romanya merkezli suç ortaklarının eBay ve Craigslist gibi popüler açık artırma platformlarında var olmayan araçlar gibi yüksek değerli mallar için reklam yayınladığını gören bir plana dahil olduğunu buldu.

Adalet Bakanlığının bir açıklamasına göre dolandırıcılar kurbanlarına meşruiyet görünümünü geliştirmek için saygın şirketlerin ticari markalarını içeren sahte belgeler ve faturalar sunacak ve hatta alıcılarının endişelerini hafifletmek için çağrı merkezleri ve “destek personeli” çalıştıracaklardı.

Ödemeyi aldıktan sonra Iossifov fonları kripto varlıklarına dönüştürecek ve gelirleri açık denizdeki para aklayıcılara aktaracaktı. Jüri Iossifovun en az Eylül 2015ten Aralık 2018e kadar suç örgütüne bilerek hizmet sağladığını ve örgütün diğer dört üyesi için 49 milyon dolardan fazla Bitcoin takas ettiğini buldu.

Tutuklamalar Romanya Ulusal Polisi ve Romanya Organize Suçları Kovuşturma Dairesi tarafından sağlanan yardımlarla ABD eyaleti ve federal yetkililer tarafından gerçekleştirildi.

Iossifov şu anda kaçak diğer üç kaçakla birlikte davada hüküm giyen 17. sanık. Sanıkların bir düzineden fazlası Romanyadan iade edildi.

RG Coins Doğu Avrupa bölgesi için donanım cüzdanları satan ve kripto para değişimini kolaylaştıran web sitesi ile Nisan 2014te kuruldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku