Tanınmış Finans Yazarı: Tüm ulusal para birimleri Bitcoin e endekslenecek

0 0

Bitcoin var olduğu kısa sürede pek çok aksaklıkla karşı karşıya kaldı. Çin ve Rusya gibi ülkeler kripto para biriminin kullanımını yasaklayan katı yasalar koydu. Sanki bu yetmezmiş gibi tanınmış ekonomistler ve şirketler Bitcoini ve onun gelecekte gelişme yeteneğini eleştiriyorlar. Dahası dünyadaki çoğu yatırımcı hala sanal bir para birimine yatırım yapmaktan çekiniyor bu nedenle BTCnin kitlesel olarak benimsenmesi hala bir hayal.

Yine de tanınmış bir finans yazarı hala fiat para birimlerinin gelecekte kripto ile sabitlenmesini bekliyor.

Jeff Booth: Ulusal Para Birimleri Bitcoine Bağlanacak

Cambridge House International ile bir röportajda konuşanThe Price of Tomorrowun yazarı ve e-ticaret şirketi BuildDirectin CEOsu Jeff Booth hükümetlerin başlattığı sorumsuz para baskısının sadece artan borç zorluğunu daha da kötüleştirdiğini belirtti. Aksine teknoloji fiyatları düşürüyor ve verimliliği artırıyor. Şu anda deflasyonist teknoloji ile merkez bankalarının para politikalarından kaynaklanan enflasyonist güçler arasında bir rekabet söz konusu.

Booth teknolojinin nihayetinde para basmaya karşı kazanacağını düşünüyor. Sonuç olarak güç durumdaki ulusal fiat para birimleri daha sonra Bitcoine sabitlenecek.

“Dolayısıyla hükümet” Nakit paranızı değersiz hale getireceğiz “diyor. Neden nüfusun arttığını düşünüyorsunuz? Para birimlerini yok eden hükümetlerin politikalarından değer korumasının peşindeler. Birkaç farklı şekilde olabilir ancak oyunun sonunda para birimlerinin bitcoine sabitleneceğini düşünüyorum.”

“Bitcoin Bir Cankurtarandır”

Servet koruma binlerce yıldır altının rolü olarak görülmüştür. Yatırımcılar normalde belirsizlik zamanlarında değerli metale akın eder çünkü bu eski finansal sistemle ilişkilendirilmez.

 Ancak Booth Bitcoinin çok daha iyi bir seçenek olduğuna inanıyor. II.Dünya Savaşı sırasında insanların bir miktar malla kaçmaya çalışırken kıyafetlerine nasıl altın diktiklerini ancak giysilerindeki altının onları aşağıya çekerek boğduğunu açıkladı.

Altınla karşılaştırıldığında yatırımcıların yalnızca birkaç kelimeyi hatırlamaları gerektiğinden ve kripto para birimi ile dünyanın herhangi bir yerine hareket edebildiklerinden bitcoin değer depolamanın daha etkili bir yoludur. “Dolayısıyla güvenlik nedenleriyle bitcoinin tek başına taşınabilirliği çok önemli hale geliyor. Booth: Bu bir cankurtaran salıdır dedi

Bitcoinin Dünyanın Rezerv Para Birimi Olması “Büyük Olasılık”

Tanınmış finans yazarı dünyanın rezerv varlığı haline gelmek üzere yükselen bitcoinin hakkında da konuştu. Şu anda tarih altını tercih ediyor ancak gelecek daha çok Bitcoin tarafında olacak. Booth bununla bitcoinin dünyanın rezerv para birimi statüsüne ulaşma olasılığının yüksek olduğu anlamına geliyor.

“Tarih altının tarafında ancak bitcoinin nasıl tasarlandığını görürseniz ve bence büyük olasılıkla bitcoinin rezerv para birimi haline geleceğini düşünürseniz gelecek teknoloji boyunca çok hızlı ilerliyor.”

Rezerv para birimi olmaktan hala uzak olsa da bitcoin halihazırda MicroStrategy gibi halka açık işlem gören milyar dolarlık şirketlerin birincil rezerv varlığı olarak hizmet ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku