Kripto para borsası sahibi mahkum edildi

Abone Ol
Kripto para borsası sahibi mahkum edildi
Emre Boran
 • 29 Eylül 2020
 • Yazar:

  53 yaşındaki Bulgar vatandaşı ve "RG Coins" kripto para borsasının sahibi Rossen Iossifov, uluslararası bir ihale dolandırıcılık planının bir parçası olarak multi-milyon dolarlık bir kara para aklama yüzüğü işletmekten mahkum edildi.

  İki haftalık bir duruşmanın ardından Iossifov, Kentucky'nin Frankfort kentinde bir federal jüri tarafından kara para aklama ve haraç işleme komplosu yapmaktan suçlu bulundu. Kentucky sakini 12 Ocak 2021'de cezaya çarptırılacak.

  Jüri, en az 900 ABD vatandaşının Iossifov’un Romanya merkezli suç ortaklarının eBay ve Craigslist gibi popüler açık artırma platformlarında var olmayan araçlar gibi yüksek değerli mallar için reklam yayınladığını gören bir plana dahil olduğunu buldu.

  Adalet Bakanlığı'nın bir açıklamasına göre dolandırıcılar, kurbanlarına meşruiyet görünümünü geliştirmek için saygın şirketlerin ticari markalarını içeren sahte belgeler ve faturalar sunacak ve hatta alıcılarının endişelerini hafifletmek için çağrı merkezleri ve "destek personeli" çalıştıracaklardı.

  Ödemeyi aldıktan sonra, Iossifov fonları kripto varlıklarına dönüştürecek ve gelirleri açık denizdeki para aklayıcılara aktaracaktı. Jüri, Iossifov'un en az Eylül 2015'ten Aralık 2018'e kadar suç örgütüne bilerek hizmet sağladığını ve örgütün diğer dört üyesi için 4,9 milyon dolardan fazla Bitcoin takas ettiğini buldu.

  Tutuklamalar, Romanya Ulusal Polisi ve Romanya Organize Suçları Kovuşturma Dairesi tarafından sağlanan yardımlarla ABD eyaleti ve federal yetkililer tarafından gerçekleştirildi.

  Iossifov, şu anda kaçak diğer üç kaçakla birlikte davada hüküm giyen 17. sanık. Sanıkların bir düzineden fazlası Romanya'dan iade edildi.

  RG Coins, Doğu Avrupa bölgesi için donanım cüzdanları satan ve kripto para değişimini kolaylaştıran web sitesi ile Nisan 2014'te kuruldu.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Rg coins ile ilgili her şey

  Kripto para borsası sahibi mahkum edildi

  Kripto para borsası sahibi mahkum edildi

  53 yaşındaki Bulgar vatandaşı ve "RG Coins" kripto para borsasının sahibi Rossen Iossifov, uluslararası bir ihale dolandırıcılık planının bir parçası olarak multi-milyon dolarlık bir k...

  • 29 Eylül 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.