Kripto Para Borsalarından Bitcoin (BTC) Çıkışlarının Artması Fiyatı Nasıl Etkiledi?

0 0

Bitcoinin değeri neredeyse her gün yeni rekorlar kırarken kripto para borsalarından da artan BTC çıkışlarına tanık oluyoruz.

2 Ocakta lider kripto paranın değeri 30 bin dolara ulaştığında Coinbaseden yapılan Bitcoin çıkışları da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Büyük BTC çıkışlarının muhtemelen borsanın soğuk cüzdanlarına gittiği vurgulandı. Ancak bu çıkışların etkisi tartışmalıydı.

Coinbase Custody OTC masasına doğrudan entegre olduğundan bazı büyük çıkışların tezgah üstü (borsa dışı) anlaşmalar olduğu sinyalini verdi. Bu nedenle 2 Ocakta çıkışlar bir tüm zamanların en büyük seviyesini işaretlediğinde CryptoQuant CEOsu Ki Young Junun vurguladığı gibi aynı blok zaman çerçevesi içinde çok sayıda büyük işlem görüldü.

Çıkışların BTC Fiyatı Üzerindeki Etkisi

 Aşağıdaki grafik Temmuz 2020den bu yana artan çıkış akışını vurguladı. Ancak bu çıkışların BTC üzerindeki etkisini nasıl anlayacağız?

Fiyat nihayetinde borsalarda belirlendiğinden büyük borsa dışı işlem hacmi piyasada yükseliş sinyali olarak kabul edilir. Bu borsa dışı işlemler OTC işlemlerini içeriyordu. Şu anda Fon Akış Oranında vurgulandığı gibi ağ işlemlerinin yalnızca yüzde 5i borsa yatırma / çekme işlemleri için kullanılmaktadır.

Bu ağda aktarılan tüm kripto para birimine kıyasla borsaların ağ işlem hacminin oranıdır. Daha düşük bir sayı borsalarda daha az işlem yapıldığı ve bunun yerine tezgah üstü gibi borsaların dışında gerçekleştirildiği anlamına gelir. Bu nedenle şu anda piyasada BTC için yükseliş sinyali olan daha fazla borsa dışı işlem gerçekleşti.

OTC anlaşmalarını doğrulayan bir başka ölçüt Aktarılan Token idi. Bu transfer edilen BTC sayısıdır. Bu metriğin değeri yükselirse tüm borsalar için fon akış oranı düşerken piyasada devasa OTC işlemlerinin devam ettiği anlamına gelir.

 Aşağıdaki grafik dün 275 milyon BTC taşındığında keskin bir artış kaydetti.

Bitcoin keşfedilmemiş bölgeye doğru ilerlerken mevcut eğilimler dijital varlık için devam eden bir yükseliş eğiliminin sinyalini verdi. Bununla birlikte tüm borsalar için Fon Akışı oranı artarsa gelen ayılar için bir gösterge olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku