Bitcoin (BTC) Madenciliği Zorluk Seviyesi Tarihi Rekor Kırdı!

0 5

Halka açık verilere göre Bitcoin (BTC) madencilik zorluk seviyesi 2021 yılının ilk güncellemesinde yeni bir rekora imza attı.

Ağda yarışan Bitcoin madencilerinin rekabet gücünü ölçen Bitcoin mandecilik zorluk seviyesi her iki haftada bir güncellenir ve Cumartesi günü yaklaşık yüzde 11 artış göstererek 20.65 trilyona çıkarak yeni bir rekor seviyeye yükseldi.

Yeni gelen rekor 29 Aralık ile 9 Ocak arasındaki önceki madencilik zorluk döngüsündeki fiyat artışını takip ediyor ve bu süre içerisinde lider kripto para ilk kez 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Artan zorluk seviyesi ile birlikte madencilik gelirleri de Eylül 2019dan beri görülmeyen rekor seviyelere ulaştı ve hem eski nesil hem de yeni nesil ekipman kullanan madenciler çok daha kazançlı bir şekilde madencilik faaliyetlerine devam ediyorlar. Artan fiyatlar sadece yeni nesil madencilerde arz sıkıntısına yol açmakla kalmadı aynı zamanda eski madencilerin karlılık durumunu da tetikledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku