Kripto Para Borsalarında Tutulan Bitcoin (BTC) Sayısı Son 12 Ayda Yüzde 20 Düştü

0 37

Uzun vadeli birikimler ve DeFi protokollerinin artan popülaritesi ile birlikte, Bitcoin (BTC) her geçen gün merkezi borsalardan uzaklaşıyor.

Glassnode’dan sağlanan verilere göre, merkezi borsalarda tutulan Bitcoin sayısı son 12 ayda yaklaşık yüzde 20 düşüş yaşadı. Veriler, yatırımcıların BTC’leri uzun vadede tuttuğunu ve bu yüzden varlıklarını borsalarda tutmak yerine soğuk cüzdanlara çektiğini gösteriyor ve bu durum da Bitcoin’de bir arz sıkıntısı yaratıyor.

Borsalardan çekilen Bitcoin’ler kripto para piyasasında her zaman yeni bir yükselişin tetikleyici olarak kabul edilir. Varlığın daha da yüksek seviyelere ulaşacağını düşünen yatırımcılar, varlıklarını borsalarda tutmak yerine soğuk depolama cüzdanlarına çekerler. Aksi durumların yaşandığı, yani kripto para borsalarına yüksek miktarlarda Bitcoin girmeye başladığında ise, bir düşüşün gelebileceğini tahmin edilir.

22 Şubat’ta yayınlanan Hodlwaves verilerine göre, Bitcoin arzının yüzde 57’sinin bir yıldan fazla bir süredir hareket etmediğini gösterdi. Bununla birlikte, söz konusu BTC’nin üçte birinden fazlası beş yıldan fazla bir süredir hareket etmiyor ve bu da lider kripto paranın önemli bir kısmının kaybedilmiş olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile, 50.855 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku