Kripto Para Borsalarına Rekor Sayıda Yeni Kullanıcı Geliyor!

0 50

Çeşitli platformlardan gelen verilere göre, kripto para borsalarındaki yeni kullanıcı sayısı, piyasa rallisinin yanında hızla artış göstermeye devam ediyor.

Piyasa analisti Willy Woo, Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak, şu anda mevcut 35.000 yeni günlük kullanıcı olduğunu belirtti. Ünlü analiste göre bu durum günlük 100.000 yeni kullanıcı sayısına kadar yükselebilir.

Glassnode’dan alınan veriler, kripto para piyasanın Aralık 2020’de yükselişe geçtiği andan itibaren kullanıcı sayısında dikkate değer bir artış olduğunu gösteriyor.

Birkaç kripto para borsası ve kripto para birimi platformu da ortaya çıkan verileri doğrular nitelikte kullanıcı sayılarında ve hacimlerinde artış olduğunu belirtti. Bu durum aslında şaşırtıcı değil çünkü 2017 boğa koşusu sırasında da kullanıcı sayısında ciddi bir artış yaşanmıştı.

İçinde bulunduğumuz boğa koşusunda kurumsal yatırımcıların ilgisi de rekor seviyeye ulaştı. Kurumsal yatırımcıların kripto para birimleri yatırımları, bu yıl kabaca 37 milyar dolar seviyesinden 55 milyar dolara yükseldi. Grayscale Investments, satın alımını gerçekleştirdiği Bitcoin’ler (BTC) ile bu konuda en büyük yatırımcılar arasında yer alıyor.

Kurumsal yatırımın artış göstermesi, kripto para piyasasının daha çok kişi tarafından kabul görmesinin önünü açtı. Tesla ve MicroStrategy gibi firmaların kripto para piyasasına girişi, piyasanın yükselişine büyük katkı sağladı. Tüm bunlarla beraber birçok büyük banka da Bitcoin’den övgü dolu sözler ile bahsetti.

Örneğin JPMorgan Chase, Bitcoin’in bir düzeltme yaşamasının ardından 146.000 dolar seviyesine çıkacağına dair bir tahminde bulundu. Citibank ise 2023 yılına kadar lider kripto para biriminin 300.000 dolar seviyesine çıkacağını belirterek iddialı bir tahminde bulundu.

Ana Akım Benimsemesi Oldukça Yakın

Yatırımcılar ve kripto para piyasası katılımcıları, yaşanan tüm bu gelişmelerin ana akım benimsenmesine yol açacağına inanıyor. Aslında bir noktaya kadar bu şimdiden olmaya başladı en güzel örnekler ise son günlerin parlayan yıldızı NFT’ler ve DeFi gösterilebilir.

Özellikle NFT’ler, yerleşik şirketler tarafından oldukça sıcak karşılanıyor. Elon Musk’tan NBA’e, büyük isimler kripto varlıklarını dijital sanat ve spor olaylarıyla bütünleştirmeye başlıyor ve bu durum yatırımcılar tarafından da kabul görüyor.

NFT’lere olan ilgi, Google aramaları açısından hem blockchain hem de kripto para birimlerini geride bıraktı. Arama motoru sonuçları, 2017’de Bitcoin aramalarındaki patlamadan da anlaşılacağı üzere, kripto para piyasasına olan ilginin iyi bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku