Kripto para birimleri ile ödeme plajlara indi

0 0

Bitbeatin iştiraki olan CIC Enterprise turistler tarafından en çok tercih edilen Güney Korenin Busan sahillerinde kripto para birimleri ile ödeme yapılmasının önünü açtı.

Şirket Haeundae Beach Systemde ödeme aracı olarak tokenlerin kullanılması için kart ve nakit ödeme sağlayıcısı Innotech ile ortaklık kurdu.

Buna göre plaj ziyaretçileri su sporları can yelekleri ve şemsiye kiralama gibi faaliyetler için Bitcoin ve Ethereum ile ödeme yapabilecek.

Daha hızlı bir hizmet

Bitbeat bu tür ödemelerin QR kodları aracılığıyla 10 saniyeden kısa bir sürede yapılabileceğini ve müşterilerin birçok ayrı uygulamalar indirmelerini gerektiren benzer projelerden farklı olduğunu söyledi.

“Haeundae-gu plaj sisteminde kullanılan dijital para biriminin gerçek hayatta daha yaygın olarak kullanılacağını umuyoruz. Bir kripto para birimi ödeme ortamı sağlamaya çalışacağız.”

Busan yetkilileri yaz günlerinde insanların kendi eşyalarını getirmek yerine Haeundae plajlarında sunulan hizmetleri kiralamasını bekliyor. Songjeongda bulunan başka bir plaj da kripto ödeme çözümü sunmaya hazırlanıyor.

Bununla birlikte Busanda Güney Koredeki özel – kamu konsorsiyumu 20 Haziranda Blockchain tabanlı bir tıbbi turizm platformu oluşturmayı düşündüklerini açıkladı. Busan Bank tarafından yönetilecek olan girişimin lansman tarihi henüz kesinlik kazanmadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku