Kripto para birimleri iki ayın en düşük seviyesine düştü… Peki neden?

0 2

Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi iki aydan uzun bir süredir en düşük seviyesine gerilerken kripto para birimleri çarşamba günü satış baskısı altındaydı.

Bitcoin Ether XRP ve Bitcoin Cash gibi en büyük kripto para birimlerinin bazılarını izleyen gösterge 11 Hazirandan bu yana en büyük düşüş olan yüzde 64e kadar düştü. Bitcoin ve Ether birlikte endeksin yarısından fazlasını oluştururken XRP yaklaşık yüzde 20’sini oluşturuyor.

Quantum Economicsin kurucusu Mati Greenspana göre bu hamleler kısmen doların gücüyle açıklanabilir. Federal Rezerv tutanaklarının ekonomik tahminlerde aşağı yönlü revizyonların sinyalini vermesinin ardından dolar yükseldi. Greenspan çarşamba günü kazançlarını gördükten sonra birkaç kripto pozisyonunu kapattı ve “Diğer herhangi bir emtia gibi dolar ile ters bir korelasyona sahip” dedi.

Greenspan son zamanlarda dolar zayıflığının Bitcoin ve benzer para birimleri için biraz “ralli çığlığı” olduğunu ekledi. Dünyanın en büyük dijital parası olan Bitcoin bu ay grafikçiler ve kripto hayranları tarafından izlenen önemli bir seviye olan 12 bin doların üzerinde yükseldi. Çarşamba günü 11 bin 621 dolara kadar düştü.

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone aşırı arz ve spekülasyonun kripto para birimleri için engel teşkil ettiğini söylüyor. Ek olarak Bitcoin daha geniş kripto pazarını daha yükseğe çekme eğiliminde olduğundan genel olarak kripto para birimleri bitcoin düştüğünde daha orantısız bir şekilde düşebilirler.

Bitcoin’in değer kazanması için

McGlone yine de Bitcoinin son on yılda olduğu gibi değer kazanmayı bırakması için beklenmedik bir şey olması gerektiğini söyledi. McGlone bir notta “Talep ve benimseme ölçütleri kripto varlığının benzersiz sabit arz niteliği karşısında olumlu olmaya devam ediyor” diye ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku