Bitcoin’in işte bu ‘3’ sebepten düştü… Peki bu düşüş sağlıklı mı?

0 0

Bitcoin fiyatı 12 bin 486 dolardan direncinden sert bir şekilde düştü. Bu düşüş 11 bin 600 dolarlı seviyelere kadar devam etti. Ancak birden fazla ölçüm düzeltmenin sağlıklı bir geri çekilmeden başka bir şey olmadığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatı Coinbasede 2020nin en yüksek seviyesi 12 bin 486 dolara ulaştıktan sonra geri çekildi.

Bitcoinin 12 bin 400 dolarlı seviyelerden satışlarla karşılaşmasının 3 temel nedeni var… Bunlar; büyük direnç yüksek finansman oranları ve aşırı heyecanlı bir yükseliş. Ancak yatırımcılar bunun BTCnin ivmesini güçlendirebilecek sağlıklı bir geri çekilme olduğuna inanıyor.

Bin dolarlık düzeltme sağlıklı mı?

Önceki Bitcoin fiyat döngülerinde görüldüğü gibi dijital varlık genellikle hızlı bir artış ve ardından keskin bir düzeltme görüyor.

Örneğin Ocak-Şubat 2020 arasında Bitcoin fiyatı 7 bin 400 dolardan 10 bin 500 dolara yükseldi. Sonraki ay BTCnin fiyatı ocak öncesi seviyelere düştü.

Bitcoin fiyatı vadeli işlemler piyasası nedeniyle muhtemelen oynaklıkta büyük artışlar görüyor. BTC nispeten büyük bir artış veya düşüş gördüğünde büyük fiyat hareketlerine neden olan bir dizi tasfiye oluşmasına neden oluyor.

Son 48 saatteki küçük geri çekilme fonlama oranlarının nötrleşmesine izin verdi yani vadeli işlemler piyasası artık uzun sözleşmelerle aşırı kalabalık değil.

Bazı yatırımcılar bunun sağlıklı bir geri çekilme olduğunu ve bunun geçici olarak bir istikrar veya konsolidasyon dönemine yol açabileceğini söylüyor.

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsasında tam zamanlı bir yatırımcı olan Michael van de Poppe son teknik analizinde BTCnin 12 bin 200 ila 11 bin 200 ABD Doları arasında yatay işlem yapmasına şaşırmayacağını söyledi.

Benzer şekilde analist ve kripto para birimi yatırımcısı olan Nik Yaremchuk BTCnin Mayıs 2019da bulunan önceki bir fraktalın işaretlerini gösterdiğini söyledi. Bitcoin iki küçük düzeltme gördü birkaç hafta konsolidasyon kaydetti ve ardından yeni bir zirveye yükseldi.

Bitcoin genellikle tarihsel fraktalların oynandığını görür çünkü piyasa hem kısa hem de uzun vadede bir döngüde hareket etmeyi sever. Yaremchuk “Başka bir fraktal: Mayıs 2019dakine benzer bir tabana sahibiz. 1: 1 gibi geliyor. Daha önce olduğu kadar mükemmel bir yükselişe benzemiyor ancak 113 bin – 114 bin dolar’ı kazandıktan sonra yeni bir ralli olacak.”

BTCnin fiyatı büyük bir ralli gördükten sonra özellikle 12 bin ila 14 bin dolar arasında bir kilit direnç aralığına girmeden önce konsolide olma eğiliminde.

Satış baskısı düşmeye devam ediyor

Haziran ayından bu yana mevcut Bitcoin boğa trendi boyunca tutarlı bir tema piyasadaki satış baskısını azaltıyor. Glassnodedaki analistler Bitcoin rezervlerinin Temmuz 2019daki bir önceki BTC zirvesinden çok daha düşük olduğunu açıkladı.

“BTC döviz bakiyelerindeki düşüş satış baskısının azaldığını gösteriyor. Şu anda borsalarda 26 milyon BTC tutuluyor. BTCnin bir yıl önceki yerel zirveye ulaştığı zamandan (28 milyon) önemli ölçüde daha düşük ve Mart ayındaki satış öncesine göre (29 milyon) daha düşük.”

Tarafsız bir vadeli işlem piyasasının benzer fiyat hareketlerini gösteren tarihsel fraktalların ve düşen döviz rezervlerinin birleşmesi Bitcoinin orta vadeli boğa durumunu destekler nitelikte.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku