Kripto Para Birimleri Havacılık Sektöründe Güçlü Adımlarla İlerliyor

0 0

Privatefly şirketinin verilerine göre son zamanlarda dijital varlıklarla özel uçak kiralama işlemi hızla arttı. Havacılık şirketi birkaç yıl önce uçuşlar için kripto para ödemelerinin toplam ödemelerin yüzde 1 ila 2sini oluşturduğunu söyledi. Sayılar Aralık 2020de önemli ölçüde artarak yüzde 12ye çıktı ve ardından 2021in ilk ayında yüzde 13e yükseldi. BTC ödemelerindeki yüzde 13ün dışında kripto para birimi anlaşması genel olarak Privateflynin gelirinin yüzde 19unu oluşturuyor.

 Uçuş şirketi Privateflynin 2014ün başlarında Bitcoin kabul etmeye başladığını ve o zamandan beri kripto para desteğini genişlettiğini söylüyor. Şirket tek seferlik uçuşlar veya üyelikler için Bitpay kullanıyor ve bu hafta yeni bir Bitcoin programı başlattı. Privatefly müşterilerin BTClerini tutmalarına ve aynı anda bir üyelik açmalarına ancak kriptoda tutulan fonları tutmalarına izin veren “Bitcoin Jet Hesabı” nı başlattı.

Privatefly CEOsu Adam Twidell

 “Yıllardır Bitcoin ödemelerini kabul ediyoruz ancak kripto para birimi işlemleri son aylarda gerçekten yükseldi. Bunlar Bitcoinin değerindeki yükselişiyle aynı doğrultudadır. Geçen ay uçuşlarımızın yüzde 13ü bu şekilde ödendi. Daha önce bu oran her ay sadece yüzde 1-2 oranındaydı dedi.

Twidell şöyle devam etti:

Bunlardan bazıları kazanç sağlamak isteyen müşteriler diğerleri ise gelecekteki artış beklentisiyle kripto para birimlerini elinde tutmak isteyenler. Bu nedenle bizimle Bitcoinde üyelik alıp hesap fonlarını geleneksel para birimine dönüştürmenin yanı sıra artık hesap fonlarının bitcoinde kalmasına izin veren bir üyelik programı sunuyoruz.

“Ödemenin Mükemmel Yolu”

Privatefly yıllar önce Belçikalı teknoloji girişimcisi Olivier Janssensin firmanın Bitcoin ile ödeme yapan ilk müşterisi olduğunu açıklamıştı. Janssens Brükselden Fransanın Nice şehrine uçtu aynı gün yolculuk için rezervasyon yaptı ve ödeme yaptı.

Janssens “Uçuş yaptığım en büyük Bitcoin ödeme işlemiydi. Ama özellikle çok kısa sürede uçmak istediğim için çok kolay ve işlevseldi. Bu ödeme yapmanın mükemmel bir yoluydu.” dedi.

Son zamanlarda Credit Suisse Group AG BNP Paribas SA ve diğer bazı finans kurumları özel jetlere olan talebin büyük ölçüde arttığını ve 2021 boyunca devam edeceğini söyledi. Societe Generale SA ekipman finans birimi havacılık şefi Werner Slavik

“Geriye dönüp baktığımızda çok iyi bir yıl geçirdik ve beklenenden çok daha iyi bir yıl geçirdik” dedi.

Havacılık şirketi Privatefly bir defaya mahsus talep üzerine özel uçuşlar sunuyor ancak düzenli müşteriler ayrıca bir üyelik hesabı oluşturabilir ve düzenli olarak para yatırabilir. Twidell “Privatefly yenilikçi teknolojiyi derin endüstri uzmanlığıyla ve dünyanın en büyük özel havacılık gruplarından birinin güvenli desteğiyle birleştirerek özel jet seyahatlerini rezerve etmeyi her zaman kolaylaştırmaya çalıştı ve yıllık 2 milyar doları aştı” dedi.

Twidell “Müşterilerimizin çoğu teknoloji meraklısı ve girişimci insanlar bu yüzden o zamanlar dünyada bir ilk olan 2014 yılında tek seferlik uçuşlar için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladık” dedi. “Artık bitcoin fonlarına dayalı özel jet üyelik programını sunan ilk şirket biziz.”

Privatefly ayrıca Bitcoin Cash (BCH) Ethereum (ETH) ve USDye sabitlenmiş dört stablecoin (GUSD USDC PAX ve BUSD) ödemelerini de kabul ediyor..

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku