Bitcoin in (BTC) Coinbase Primi Negatife Döndü! Peki, Bu Fiyat İçin Ne Anlama Geliyor?

0 0

Coinbase Pro kurumsal talep için önemli bir engeldir. CryptoQuanttan gelen veriler Coinbase üzerindeki kısa vadeli satış baskısının arttığını gösteriyor.

Coinbase Pro’daki spot satın alma baskısının en azından kısa vadede zayıflama belirtileri göstermesi sebeiyle Bitcoin’in 50 bin doların üzerinde kesin olarak kırılmasının gerçekleşmesi için daha uzun süre beklemesi gerekebilir.

Coinbase Pro ve Binance üzerindeki BTC fiyatı arasındaki boşluğu ölçen Coinbase Prim Endeksi CryptoQuant’a göre negatife döndü. Başka bir ifadeyle belirtmek gerekirse Coinbase üzerindeki satış baskısı Binance gibi diğer borsalara kıyasla güçleniyor gibi görünüyor.

Coinbase Prim Endeksindeki olumsuz bir okuma kısa vadeli direncin habercisi olabilir. Öte yandan prim yüksek olduğunda Coinbase üzerinde güçlü bir spot satın alma baskısı olduğunu gösteriyor.

Yakın Vadede 50 Bin Dolar Seviyesini Aşmak Zor 

Endekse dayanarak CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju yakın vadede 50 bin doların zirvesine ulaşmanın “oldukça zor göründüğüne” inandığını açıkladı.

Mevcut satın alma gücünün Coinbase’den gelmediğini belirten Ju Binance Huobi ve OKEx’e kıyasla Coinbase priminin olmadığını ve buna karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Coinbase büyük kurumsal alıcılar arasındaki popülaritesinden dolayı Bitcoin talebinin başlıca belirleyicisi haline geldi. Bu piyasa katılımcıları BTClerini Coinbase Pro’daki tezgah üstü piyasalar aracılığıyla alır. Bu büyük alımlar BTC fiyatını hemen etkilemese de dijital varlık için artan talebi ve dolayısıyla arzın azalmasını ifade ediyor. Bu nedenle de Coinbase Prim Endeksi kısa vadede kurumsal BTC talebini ölçmenin bir yolu olarak değerlendiriliyor.

Coinbase primindeki kısa vadeli bir dalgalanma Bitcoin’in uzun vadeli gidişatı üzerinde herhangi bir etkiye sahip görünmüyor. TradingView verilerine göre dijital varlık pazar günü 49.700 doların oldukça üzerinde zirveye ulaşarak güçlü bir yükseliş trendinde kaldı.

Bitcoin fiyatı büyük ölçüde Tesla’nın yatırım yapması sayesinde geçen hafta yüzde 28 oranında arttı. Elektrikli araç üreticisinin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu başvuru dosyalarına dayanarak brüt nakit pozisyonunun kabaca yüzde 7.7’sini Bitcoin’e tahsis etmeyi planladığı ortaya çıktı.

Halka açık şirketler ve fon yöneticileri Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde 6’sını elinde tutarken bu veri Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık pozisyonunu içermiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku