Kripto kullanıcıları artık Google, Tesla gibi şirketlerden paylar satın alabilecek

0 0

Upholdun yeni servisi Latin Amerikadaki kripto para sahiplerinin 10 bin Satoshi kadar küçük miktarlarla Amazon Google Teslaya yatırım yapmalarını sağlıyor.

Bitcoin (BTC) de dahil olmak üzere düzinelerce kripto para birimini destekleyen Uphold Latin Amerikadaki kripto para sahiplerinin dünyanın önde gelen şirketlerinden cüzi paylara sahip olabilmeleri için kripto para birimi kullanmalarına izin vereceğini açıkladı.

ABD HİSSE SENETLERİNİ LATİN AMERİKA İÇİN UYGUN FİYATLI YAPTILAR

Şirketin basın açıklamasına göre yeni hizmet hisse senedi yatırımlarını Latin Amerika’daki milyonlarca insan için uygun fiyatlı hale getirdi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

“Önde gelen dijital para platformu Uphold bugün Latin Amerikadaki milyonlarca insana ilk kez ABD hisse senetlerine kolay ve uygun fiyatlı erişim sağlayan çığır açan bir hisse senedi hizmeti sunuyor.”

SERVETİN KORUNMASI

Şirket Latin Amerikadaki birçok ülkede enflasyonun halkın küçük tasarruflarını azalttığına inanıyor. Uphold CEOsu P.P. Thieriot “Latin Amerikalılar 2010 yılında bu tür bir hizmete erişebilseydi servetlerini çok daha iyi koruyabilirdi” dedi: 
“Haziran 2010da Uphold’un 50 ABD hissesi sepetine bin dolar koymuş olsaydınız bugün yatırımınız 5.785 dolar civarında olurdu. Paranızı Brezilya Realinde bırakmış olsaydınız 337 dolara eriyecekti.”

Basın bülteninde işlem ücreti alınmadığı ve asgari yatırımın 1 Dolar olduğunu belirtildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku